Homazhe në nder të Andrea Stefanit, trupi i pajetë i gazetarit përcillet për në banesën e fundit

Familjarë, të afërm, miq, bashkëpunëtorë e dashamirës i japin sot lamtumirën gazetarit dhe publicistit të njohur Andrea Stafani, i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme pas një sëmundjeje të rëndë.

Prej orës, 9 deri në orën 12.00, u zhvilluan homazhe në nder të Stefanit në ambjentet e Radio Televizionit Publik Shqiptar.

moisiu1rama3rama11Personalitete të rëndësishme, kryeministri, ministra, deputetë, kolegë e dashamirës u përulën me nder para trupit pajetë të Stefanit.

Ndërkohë, me lule në duar ka hyrë deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani. Homazhe kanë zhvilluar deputetet e Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj dhe Gramoz Ruçi, ish-­presidenti Alfred Moisiu, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

homazhe-stefani

Pas homazheve kortezhi mortor i’u drejtua varrezave të Tufinës u do të prehet trupi i gazetarit Stefrani, i cili u nda nga jeta në mmënyrë të parakohshyme në moshën 58-vjheçare, pas një sëmundjeje të rëndë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU