Historia/ Ish-trajneri i ekipit shqiptar që pretendon të fitojë Kupën e Botës

Por, një dekadë më parë ishte në krye të Dinamos në kampionatin shqiptar dhe ndoshta as në ëndërr nuk e kishte parë se një ditë do ishte ai trajner i kombëtares së vendit të tij, e për më tepër ta udhëhiqte drejt një synimi madhor: shpalljen kampione bote.

Pasi fitoi me penallti ndaj Rusisë, Zllatko Daliç shpërtheu në lot nga stoli.

Mirëpo, për të në mbrëmjen e djeshme u emocionuan edhe shumë tifozë në kryeqytetin shqiptar.

Daliç nuk është një emër i panjohur për ata që e përcjellin futbollin shqiptar.

Ishte korriku i vitit 2008, kur presidenti i Dinamos, Besnik Sulaj, vendosi t’i besonte stolin.

a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU