Goal.com: Mesi sulmuesi më i mirë në krah

Messi është zgjedhur sulmuesi më i mirë në botë në krahun e djathtë.

Lionel Messi nuk ka një rol të definuar në fushë, por shumicën e kohës ai renditet në sulm të anës së djathtë, dhe pikërisht për këtë Goal.com ka për të ditur se katër herë fituesi i Topit të Artë, është zgjedhur më i miri në botë për atë pozitë nga lexuesit e saj.

Portali Goal.com, së shpejti do ta bëjë publike 11’shen më të mirë për vitin që lamë pas, teksa i pari që gjendet në atë listë është Lionel Messi, i cili pati një vit të mrekullueshëm me Barcelonën, ku fituar pesë tituj nga gjashtë të mundshmet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU