Fushë Krujë/ Tritol banesës së policit

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur në orët e para të mëgnjesit të kësaj të hëne që fatmirësisht nuk përfundoi në tragjedi.

Një efektivi policie i kanë vendosur tritol në banesën e tij në fshatin Bubq të Fushë Krujës.

Fatmirësisht lënda plasëse e venosur rpanë banesës së policit të burgjeve me inicialet I.D., 52-vjeç nuk ka shpërthyer.

Ai  e ka konstatuar në kohë lëndën plasëse dhe ka njoftuar kolegët e tij. Forcat xheniere kanë bërë neutralizimin e lëndës shpërthyese.

Grupi hetimor po punon për zbulimin e autorit apo autorëve të krimit. Për momentin pista kryesore e hetimit ëhstë ajo që lidhet me detyrën e 52-vjeçarit si punonëjs policie./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU