FT: Hillary Clinton do jetë presidente e SHBA

Gazeta ”Financial Times“ parashikon se presidenti i ardhshëm amerikan do të jetë grua.

Siç thekson gazeta, transmeton Koha.net, këto zgjedhje presidenciale do të jenë zhvillohen një rrotë rrokullisëse. Edhe pse me Clintonin po tallet kandidati republikan Ted Cruz dhe përkundër rezultatit të ngushtë që po tregojnë anketat , Hillary Clinton do t’i fitojë zgjedhjet.

Demokratët do të kthehen në Senat.  Mandatin e vet Clinton do ta fillojë në Washingtonin shumë të polarizuar dhe ajo nuk do ta ketë fare lehtë të udhëheqë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU