FOTOT/ U sulmua me acid në fytyrë, 31-vjeçarja nga Vlora: Jeton kur ke një kauzë!

Vilma Dule 5 vite më parë u sulmua me acid nga një i panjohur dhe sot ajo vuan nga ajo ngjarje e shëmtuar. Ngjarja ndodhi më 27 gushtit 2013, kur një i panjohur shpërfytyroi fytyrën dhe duke i rrezikuar seriozisht shikimin dhe i shkaktoi lëndime serioze në kraharor dhe krahë.
Pesë vite më parë Vilma Dule ka gjetur kurajon dhe forcën për të vazhduar jetën, edhe pse jo si më parë. Ajo ka publikuar disa foto në profilin e saj të Facebook dhe ka përçuar mesazhe të rëndësishme që lidhen me vazhdimësinë e jetës dhe mosdorëzimin pavarësisht gjithçkaje. “Kur një njeri ka një kauzë, ai jeton. Gjeni tuajën “, shkruan Vilma Dule.
ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU