Fotot/ Shkodër, gjendet i pajetë 14-vjeçari i zhdukur prej 3 ditësh, dyshohet të jetë mbytur në lumin Kir

Djali 14-vjecar qe ishte zhdukur pa gjurmë në Shkodër prej dates 31 korrik u gjet sot i pajete, i mbytur ne lumin Kir. Behet fjale per 14-vjecarin Valentin Çarkaj, per te cilin familje kishte dhene alarmin, pas mungeses se gjate ne shtepi. Sipas familjarëve ai shkoi të lahej së bashku me shokët, por më pas nuk është parë më.

Familjarët thanë kur bene denoncimin se ai jetonte jashtë vendit prej 14 vitesh dhe nuk e njeh fare qytetin. Pas 3 ditesh kerkimesh 14 vjecari eshte gjetur i pajete. Nga hetimet paraprake dyshohet te jete mbytur duke u lare ne lumin Kir. Policia po punon per zbardhjen e plote te ngjarjes./ma.me

shkodrashkodra1shkodra2

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU