FOTOT/ Një selfie të lutem! Mbreti i xhunglës përqafon dhe lëpin turistët…

Një luan në një park të Ukrainës ka surprizuar turistët kur u ngjit mbi ta duke i lëpirë në fytyrë.

Pamje tregojnë luanin e palidhur që u ngjit në mjetin ku qëndronin turistët. Nuk dihet përse stafi i parkut e ka lënë të palidhur pasi kohët e fundit ka patur diskutime për një luan që mbajti krahun e një gruaje në Krime.

Luani, i quajtur Filya, u ngjit në mjet duke i dhuruar përqafime turistëve, një prej të cilëve e lëpiu në fytyrë. Dukej sikur dëshironte edhe ai një xhiro, përfshirë një selfie me secilin prej tyre.

Prnari i parkut, Oleg Zubkov shkoi menjëherë atje për të patur situatën në kontroll në rast të ndonjë veprimi të rrezikshëm nga ana e luanit.

Fatmirësisht nuk ndodhi asgjë e tillë dhe turistët kanë një kujtim të bukur me luanin që e përqafuan dhe bënë fotografi të shumta./a.ç

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU