FOTOT/ Kumbaro: Përmeti premtues në këtë sezon turistik!

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka nënvizuar pak minuta më parë se turizimi në jug dhe juglindje të vendit këtë sezon premton të jetë si asnjëherë më parë. Në një postim të sajin, duke marrë si shembull Përmetin, ajo ka theksuar se i gjithë qyteti gëlon nga turistët dhe se asnjë dhome e lire nuk gjendet në Përmet këtë fundjavë.
“Pashka nuk mund te ishte me e bukur se sa ne #Kosine, nje nga #100Fshatrat ku po restaurohet Kisha e Shen Merise, kishe e rralle dhe vlere kulturore e arkitekturore dhe ku ka potencial per te krijuar bujtina familjare.Ne #Kosine e ne #Kutal per urim njerezor e zemer te mire, ku ju siguroj se do te gjeni fermere duararte e amvisa te jashtëzakonshme!”, thekson Kumbaro. /ma.me

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU