FOTOT/ Konsumoi peshk të gjallë, e tmerrshme ajo që i ndodhi me dorën

Diçka e tmerrshme i ka ndodhur një burri në Indonezi. Ai humbi dorën dhe parakrahun pasi konsumoi peshk të gjallë.
12 orë pasi konsumoi peshkun, dora e tij e majtë shtoi një masë të çuditshme në ngjyrë lejla.

Flluska e madhe ishte në formën e një infeksioni bakterial, që iu shkaktua nga ushqimi i detit i papërpunuar.

I moshuari mori antibiotikë dhe më pas iu nënshtrua një operacioni të vështirë ku mjekët i hoqën indet e infektuara.

Trajtimi ishte i pasuksesshëm dhe ulcerat e kalbura të formuara në dorën e tij, u dëmtuan shumë dhe e vetmja zgjidhje ishte të priste dorën./a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU