FOTO/ Rama: Stadiumi Loro Boriçi, gati të presë ndeshjet e kuqezinjve

Stadiumi Loro Boriçi do të jetë gati për të pritur ndeshjen miqësore Shqipëri Marok, e cila zhvillohet më 31 gusht. Lajmin e bëri të ditur vetë Kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetin e tij social. Në stadium do të zhvillohet dhe ndeshja e 5 shtatorit të këtij mes Maqedonisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2018.

Loro Boriçi” i rilindur, gati për kolaudim në miqësoren e 31 gushtit me Marokun dhe për ndeshjen e parë prej vërteti të Kuqezinjve, me Maqedoninë në 5 shtator për eliminatoret e Botërorit 2018.

Një stadium europian për Shqipërinë dhe Shkodrën, ku do të luajë eliminatoret e Botërorit edhe Kombëtarja e re e Kosovës.

Në këtë vepër është investuar nga Qeveria Shqiptare për futbollin, 18 herë më shumë se në 23 vjet (1990-2013) të marra së bashku”, shkruan Kryeministri. 13873241_10153918501221523_2764756015403249216_n13879378_10153918501356523_4611259501089708081_n13892349_10153918501046523_4912174721034662791_n13900283_10153918501111523_8414936067859468061_n13913566_10153918501276523_752629236828910328_o13920869_10153918501016523_3455642522741234937_n13924929_10153918501151523_1005827109900743718_n13925361_10153918501176523_6631908905136810280_n13935120_10153918501411523_9191631931050868306_n13938519_10153918501481523_5076202457657185901_n13996180_10153918500996523_1706900481870181575_o

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU