(FOTO) Këto janë pjesëmarrëset në Miss Kosova 2016

Spektakli Miss Kosova, edhe këtë vit do të përzgjedhë vajzën më të bukur të vitit e cila do t’i promovojë vlerat kulturore dhe turizmit në “Miss Universe”.  Në këtë spektakël do të ndahet edhe kurora Miss Earth. Organizatorët kanë bërë me dije, se përveç kësaj, këtë vit Miss Kosova, do të ketë për temë trajtimi edhe vetëdijesimin e gruar për kancerin e gjirit, njofton Klan Kosova. Nata finale e Miss Kosova do të mbahet me 7-të shtator, në ambientet e televizionit Klan Kosova, ndërsa më poshtë janë kandidatet pretendente për Miss këtë vit.

14100280_1076683005702216_7850474107748080134_n

Albisona Bequku, 17, Drenas

14142007_1076685269035323_1518441358537290762_n

Andina Pura, 18, Gjakovë

14067456_1076685599035290_5227489679146242116_n

Bardha Gashi, 17, Prishtinë

14100383_1076686332368550_7688462139404580321_n

Bleranda Çitaku, 21, Prishtinë

14063905_1076686635701853_5698488848008760716_n (1)

Camila Barraza, 23, Buenos Aires

14064150_1076687805701736_3986123173105588777_n

Donika Hoxhaj, 21, Brooklyn

14046110_1076688259035024_145449055575156954_n

Edona Bazaj, 18, Drenas

14088534_1076688505701666_4928707098693725739_n

Eliza Haliti, 19, Fushë Kosovë

14079623_1076688802368303_996677146523334872_n

Elvira Sfarqa, 16, Vushtrri

14045964_1076689262368257_4670926275344734078_n

Klodiana Radoniqi, 20, Gjakovë

14141996_1076689382368245_1943809337019847052_n

Kosovare Halimi, 22, Gothenburg

14095723_1076690265701490_7317822266226892495_n

Lirie Elshani, 17, Drenas

14063739_1076690395701477_4344742511574015152_n

Marigona Krasniqi, 21, Prishtinë

14079515_1076690559034794_8313855391783107787_n

Medina Hajra, 17, Markaryd

14102297_1076692079034642_6358028403710375120_n

Pleureta Xhemajli, 20, Ferizaj

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU