FOTO/ Heqja e yllit nga Flamuri, rrëfen ish- kryeministri Meksi: Nisma ime, kush firmosi

Ish kryeministri Aleksandër Meksi kujton momentin kur me propozimin e tij në prill të vitit 1992 u hoq ylli nga Flamuri ynë kombëtar.

“Meqenese u përmend këtu si u hoq ylli nga Flamuri Kombètar në fillim tè prillit 1992…po e tregoj si dèshmitar i atij akti. Isha une që bëra propozimin me gojë nga vendi….!

Nga krahu i majtè i sallës dikush foli qe duhet me shkrim propozimi dhe une shkruajta me nxitim…siç dhe shihet…dhe nxitova t’ia dorëzoja Kryetarit Z. Arbnori…!

Por prap i njejti zë tha se duhen 25 firma u ktheva tek bankat dhe shumé nga deputetet u afruan dhe fimosèn e dorèzova dhe u miratua…..!”, reagon Meksi.

/a.meta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU