Flet babai i Pëllumbit: Policia greke tentoi ta fshihte kufomën

Në lidhej me vdekjen e shqiptarit, i cili dyshohet se është vrarë në një rajon policie na Greqi, ka folur babai i viktimës.

Ai është shprehur se policia greke tentoi të fsheh identitetin e kufomës.

Nikol Markinikollaj është i sigurt se djali i tij është vrarë. Ai thekson se ngjarja nuk është aksidentale. Pëllumb Marknikollaj doli në komisariati i policisë greke i vdekur dhe dyshohet se ai ka humbur jetën pasi është hedhur nga kati i tretë i këtij rajoni.

Por, nga autopsia që i është bërë kufomës rezulton se ai ka shenja të shumta dhune në trup. (express / r.a)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU