Erdogan s’ka të ndalur: Arrestohet atasheu ushtarak në Arabinë Saudite!

Presidenti i Turqisë, Erdogan duket se nuk do të ndalet me hakmerrje ndaj tentim grusht- shtetit që ndodhi para dy ditësh.

Qeveria e Turqisë ka bërë një kërkesë interesante shtetit të Arabisë Saudite, ku ka kërkuar arrestimin e atasheut ushtarak të saj në Kuvajt.

Siç raportojnë mediet ndërkombëtare është arrestuar atasheu ushtarak I Turqisë në Kuvajt, pas kërkesës së Qeverisë së Turqisë, transmeton Gazeta Blic.

Erdogan ndërkaq, ka dhënë urhdrin për arrestimin e mijëra ushtarëve si dhe ka shkarkuar mijëra gjyqtarë e prokurorë, si dhe punonjës të administartës publike, pas tentativës për grusht- shtet. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU