Emrat + Foto/ Itali, arrestohen 3 vlonjatë dhe 2 italianë, ishin trafikant droge

Policia Italiane ka sekuestruar sot 170 kilogram marjuanë, në dy operacione të ndryshme. Sipas mediave në vend, në fund të operacioneve janë arrestuar dhe 3 persona ku tre prej tyre ishin shqiptarë. Në aksionin e parë në pranga kanë rënë shqiptarët të moshës  janë 29 dhe 35 vjeç, pasi si rezultat i kontrollit të lokaleve, janë gjetur 26 kilogramë marjuanë.

jithashtu sot në mëngjes ndodhi dhe arrestimi i tre shqiptarëve në Noha. Në fshatin Galatone, ata u  vunë re nga ushtarët që dilnin nga një garazh dhe kishin pamje të dyshimtë. Policia ka vazhduar kërkimin në banesë dhe ka gjetur 143 kilogram drogë. Kjo çoi në arrestimin e 22-vjeçare Glorent Jazo, 23 vjeçar dhe 28 vjeçar Gabriele Avdurramani, Indrit Avdurramani, të tre lindur në Vlorë.

ma.me

 te arrestuarit ne itali

G

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU