Ëmbëlsirë e lehtë me kakao

Përbërësit:

150 gr margarinë2 vezë1 gotë e gjysmë sheqer150 ml qumësht1 pluhur për pjekurina1 vanil sheqer3 lugë gjelle kakao2 gota miellPërbërësit për glazurën:

50 gr margarinë2 lugë të vogla nesscaffe2 lugë kakao1 vanil sheqer1 gotë e gjysmë sheqer pluhurP.S. Gota duhet të ketë masën 2dlPërgatitja:

Shkrijmë margarinën.Vezët i rrahim me sheqer. Pastaj përziejmë të gjithë përbërësit e tjerë.Qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë rreth 200*C rreth 15 minuta.

Përgatitja e glazurës:

Shkrijmë margarinën ,i shtojmë sheqerin,vanil sheqerin,kakaon dhe e perziejmë mirë.Përmbi e dekorojmë me kokos ose arra.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU