E zbuluam kush është “Lolita”!

Nga Bledi Mane

Nuk eshte vetem nje, as dy por tre. Jane tre, dy vajza dhe nje djale qe fshihen pas profilit te njohur “Lolita” ne facebook. Kjo faqe e famshme per ironine, krahinizmat dhe linçimin nuk eshte aq idealiste sa shfaqet. E sponsorizuar nga partia me e madhe e opozites, Lolita sulmon por nuk ka guximin te flase hapur e pa frike. Gjeografia e personazheve qe e administrojne tingellon nderkombetare duke pare vendet se ku jetojne keta sulmues deri sot anonime:
1-Ne foton e pare/themeluesja e faqes Lorena Hida nga Leskoviku i Kolonjes. E diplomuar si aktore prane Universitetit te Arteve dhe masterizuar per Arkeologji ne Universitetin e Tiranes. Momentalisht punon si gazetare ne nje blog opozitar.
2-Ne foton e dyte/Dajena Cuko Tafka nga Korca, dikur punonjese e kompanise telefonike Plus, ka emigruar qysh nga viti 2014 ne Vjene te Austrise. Momentalisht punonjese e kompanise Dialog Schmide, sjell shqetesime per vete kompanine duku perdorur kompjuterat e zyres ne mirembajtjen e faqes Lolita.
3-Ne foton e trete/Administratori tjeter Albion Nikolli, personi qe shkruan statuset e Lolites me nenshkrimin “Hank”, nga Lezha, momentalisht student i mjekesise ne Padova te Italise prej 7 vitesh.
Profesionalisht e admiroj ironine dhe guximin e Lolites por me shqeteson guximi i fshehur, i maskuar dhe i sponsorizuar nga opozita. Me vjen keq Lolita por tashme ti nuk je më minorenia e padjallezuar si ne librin e famshem te Nabokovit. Ti nuk je më Lolita e virgjer!!!

14725743_1071674282882523_7737275349414831246_n 14563318_1071674492882502_8795136739956049294_n14680765_1071678322882119_5702097639502110984_n

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU