E rëndë në Delvinë, 4-vjeçarja pi gabimisht ilaçet e gjyshes

Një 4-vjeçare ka konsumuar gabimisht ilaçet e tensionit të gjyshes dhe është dërguar me helikopter në gjendje të rëndë drejt Tiranës.

Mësohet se 4-vjeçarja me inicialet F. A, pas ndihmës se dhënë ne spitalin e Sarandës është transportuar me helikopter drejt Tiranës për mjekim me te specializuar.

Sipas bluzave te bardha te Sarandes fëmija ka shkuar ne spital ne gjendje intoksikacioni medikamentiz me çrregullime elektrolitike. /b.d

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU