Dy goditje tërmeti mbrëmë, ja epiqendra

Dy goditje termeti jane shenuar dje ne vend, i dyti qe ishte edhe me i forte eshte shenuar ne oret e vona te mbremes. IGJEUM ka regjistruar dy lekundjet qe e kane pasur epiqendren te dyja ne Elbasan. Sipas tables qe mund te shihni me poshte, goditja e dyte e termetit eshte shenuar ne oren 22:42 te mbremjes me epiqender 5 kilometer ne Lindje te Elbasanit dhe me magnitude 3.3.

Lekundja eshte ndjere nga banoret, qe jane vene ne panik, por nuk ka pasur deri tani raportime per deme. Me heret, po dje nje tjeter lekundje u shenua ne Elbasan me magnitude 2. /ma.me

termet

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU