Drama me dy binjaket greke, mësohet fati shokues i vogëlusheve

Greqia kaloi një situatë katastrofike nga zjarret ku mbi 80 perosna vdiqë, qindra u plagosën dhe dhjetëra të tjerë janë ende të zhdukur.

Një prej historive të dhimshme ishte edhe ajo e dy motrave binjake që u shpallën të zhdukura. Prindërit deklaruan se i panë në pamjet e një misioni shpëtimi teksa ndodheshin në një varkë. Por, një çift tjetër tha se vajzat ishin të tyret.

Një hetuesprivat u morr me çështjen dhe u zbulua pas disa ditësh e vërteta tragjike për vogëlushet. 9-vjeçaret Sophia dhe Vasiliki Filippopoulou janë konfirmuar të vdekura.

Ato janë gjetur të djegura në krahët e dy gjyshërve të tyre, në Matin e kthyer në një qytezë fantazmë. Lajmin e konfirmoi edhe hetuesi privat i fmailjes Yorgos Tsoukalis.

Autoritetet bën konfirmimin përmes analizave të ADN/a.m.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU