Disa shpikje që e bëjnë jetën shumë më të lehtë (FOTO)

ë themi të vërtetën, disa shpikje nuk janë shumë të nevojshme, por në mënyrën e tyre na e bëjnë jetën më të lehtë. Një stil që shërben edhe për të mbështetur librin,  një valixhe me varëse rrobash, e të tjerë.

Nëse jeni të fiksuar nga objekte të veçanta, hidhuni një sy këtyre zgjidhjeve që po ju paraqesim më poshtë, shkruan shqip.

 1. Mbajtëse gotash. Të thjeshta por gjeniale. Mund të gjejnë përdorim si në shtëpi, ashtu edhe në punë.invenzioni-design-facilitano-vita-06
 2. Objekt që shërben për masën e makaronave. Kështu që nuk do bëni as shumë dhe as pak makarona.invenzioni-design-facilitano-vita-11
 3. Një stilolaps që mund të përcaktojë ngjyrat. Si ka mundësi që për këtë nuk i shkoi mendja askujt më parë.invenzioni-design-facilitano-vita-18
 4. Një llambë e hollë, sa një kartë krediti. Ideale për tu mbajtur në portofol.invenzioni-design-facilitano-vita-20
 5. Valixhja e ëndrrave tona. Ka rafte dhe varëse rrobash.invenzioni-design-facilitano-vita-16
 6. Një diapozitiv lazër, që projekton tastierën. Kjo shpikje e pabesueshme është ideale kur shkruajmë mesazhe të gjata dhe tastiera e celularit është e vogël dhe aspak komode.invenzioni-design-facilitano-vita-12
 7. Për të parë se çfarë kohe është jashtë. Ky zbulim pothuajse i  pabesueshëm rikrijon motin jashtë shtëpisë.invenzioni-design-facilitano-vita-13
 8. Objekt për të pjekur perimet në skarë.invenzioni-design-facilitano-vita-07
 9. Lapsi inteligjent. Sikur ta kishim në shkollë.invenzioni-design-facilitano-vita-09
 10. Një tendë me energji solare. Në këtë tendë është e mundur që të karikohet telefoni dhe bën dritë natën. Madje është i mundur që edhe të ngrohet dyshemeja.invenzioni-design-facilitano-vita-10
 11. Një qese për larjen e rrobave. Nëse nuk mund të merrni me vete lavatriçen, ndërkohë që jeni në udhëtim, kjo qese është zgjidhja për larjen e rrobave të pista.invenzioni-design-facilitano-vita-01
 12. Tre në një: një makinë për kafen, një për tostën dhe një tigan. Pajisja perfekte për të bërë mëngjesin amerikan.invenzioni-design-facilitano-vita-16
 13. Pantofla të projektuara për të luajtur me fëmijët e tu.invenzioni-design-facilitano-vita-04
 14. Filxhani me vetpërzierje. Përzien çfarëdo lloj gjëje që futet brenda.invenzioni-design-facilitano-vita-14
 15. Një televizor i fshehur. Ky është kamuflim perfekt.invenzioni-design-facilitano-vita-15
 16. Stola mjaft komodë, si për tu ulur ashtu edhe për të lexuar apo shkruar në natyrë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU