Detaje nga qeveria e re: Ministrat do të firmosin marrëveshje me Ramën dhe deputetët

Rama ka zbardhur disa detaje nga qeveria e re që pritet të nisë punën në shtator.

Ai tha se ministrat e rinj përveç dekretimit nga Presidenti, do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimi.

“Një marrëveshje mirëkuptimi me mua dhe anëtarët e grupit parlamentar do të nënshkruhet si një nënshkrim parimesh” – tha Rama gjatë fjalës në asamble.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU