Del në shitje Sony Xperia XZ

Telefoni i ri smart Sony Xperia XZ, doli në shitje në Britani të Madhe, ky telefon ka një ekran prej 13 centimetrash, kamerën premium, rezistentë ndaj ujit dhe mbushje të baterisë “inteligjente”, shkruan The Mirror.

Së pari u publikua në konferencën e teknologjisë IFA në Berlin, Sony celularin e fundit dhe më të mirë e sjell me një bandë përmirësimesh duke mbajtur disa nga karakteristikat më të mira të paraardhësit të tij, Xperia Z5, transmeton KP.

Xperia XZ ka përmasën prej 8.1mm të trashë dhe peshon 161 gr. Ai ka një ekran prej 13 cm, 1080 pixel Full-HD, në një dizajn me “sipërfaqe të lakuar”, e cila thotë se Sony ofron një “përshtatje të përsosur në dorë” për shkak të skajeve të saj të lakuara. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU