“Çmendet” gazetari maqedonas, fyen keq shqiptarët: Fis agresiv

Gazetari maqedonas, Milenko Nedelkovski, ka folur me tone fyese dhe tepër të ashpra ndaj shqiptarëve, në një intervistë për një radio serbe.

Gazetari i cilësoi shqiptarët si një fis agresiv, që sipas tij, janë robër të amerikanëve. Ai ka rënduar fyerjet e tij, teksa ka përfshirë edhe përfaqësuesit politikë, duke thënë se janë ciganë dhe nuk janë të lidhur me vendlindjen e tyre si maqedonasit.

Sipas tij, ata duan më shumë të jetojnë në Frankfurt apo Gjenevë, sesa në qytetin apo fshatin e tyre në Maqedoni.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU