Çfarë po ndodh në Moskë? Një zjarr me përmasa gjigante që nuk ndalet

Mbi 3 mijë njerëz janë evakuuar pasi zjarri shpërthen në tregun e materialeve të ndërtimit në rajonin e Moskës, ka raportuar Ministria e Emergjencave.

Të paktën një person ka marrë lëndime dhe është shtrirë në spital.Dëshmitarët thanë se kanë dëgjuar shpërthimin, duke treguar se panë disa makina jashtë tregut duke shpërthyer, përgatiti Express. (b.an)

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU