Emina Çunmulaj, Bashkëshorti më tha në fillim “Të vjen era djath”

Ajo padyshim është një nga modelet shqiptare që ka prekur famën botërore, por që karakterizohet edhe nga thjeshtësia e saj. Bëhet fjalë për Emina...

Selena Gomez në spital për “krizë emocionale”

Selena Gomez ka pësuar një “krizë emocionale” dhe u pranua në një klinikë psikiatrike në Bregun Lindor. Sipas faqes së thashethemeve amerikane Tmz, këngëtarja 26...

Ja si ta ruajmë fytyrën

Të gjithë kanë dëshirë që të duken bukur, një lëkurë e butë dhe e shëndetshme është diçka që kërkon kohë dhe përkujdesje. Mirëpo, mënyra...

Të mirat e kafesë së mëngjesit në humbjen e peshës

Pas gjumit, trupit i duhet energji për të nisur ditën, jo më kot rëndësia e konsumimit të mëngjesit është shumë e madhe. Shumë prej nesh...

Një në 20 njerëz në botë vdes nga alkooli

Janë mbi 3 milionë vdekjet globale të lidhura me abuzimin me alkoolin, ku pjesa më e madhe janë burra. Sipas raportit të OBSH-së. Evropianët...

Modelja e famshme Gisele Bundchen, një hap larg vetëvrasjes

Është një prej supermodeleve më të paguara në botë, e martuar me një prej sportistëve më të famshëm e më të pasur, por kjo...

FOTO/ Nis rehabilitimi i Qafës së Pazarit në Gjirokastër

Qafa e Pazarit në Gjirokastër, e njohur si kompleksi muzeal i qytetit të Gjirokastrës me vlera të veçanta historike e kulturore, po i nënshtrohet...

FOTOT/ Xhubleta, veshja e vjetër shqiptare bën bashkë studiues e etnografë

Tipologjia e Xhubletës si veshje, konsiderohet si nga më të vjetrat. Studiues, etnografë dhe të apasionuar të etnografisë do të pasqyrojnë gjithë larminë, artin,...

Si duhet të rrisim vetëbesimin?

Vetëbesimi është mendimi i përgjithshëm që keni për veten, çka ndieni sinqerisht për veten dhe sukseset, aftësitë, mangësitë dhe kufizimet tuaja. Vetëbesimi i shëndetshëm...

Bill Gates: 11 rregullat që nuk i mësoni në shkollë

Jeta nuk është e drejtë, mësohuni me të. Mjaft pritët që jeta “t’ju sjellë” gjërat që ju mendoni se “i meritoni”. Botës nuk i...