Ambasadori Kosnett: SHBA-ja është keqkuptuar për kufirin

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se evoluimi i FSK-së në Forca të Armatosura është hap pozitiv dhe është më se e natyrshme për Kosovën si vend sovran dhe i...

FOTOT/ Tasho: Si ka ndryshuar qendra e Tiranës në dekada

Kur ishte djalë me pantallona të shkurtra kacavirrej pas reklamave, ndërsa kur ishte i ri, ulej bordurave të qendrës e ndiqte me sy ecejaket e kryeqytetasve në xhiron e madhe. Profesioni ia deshi të kalonte...

“Të zhdukurit e komunizmit, t’i kërkojmë vetë dhe pastaj të huajt”

Kreu i Institutit të të Përndjekurve shqiptarë shprehet për JAVAnews, lidhur me procesin e gjetjes së të zhdukurve dhe sesi do mund të bëhet. Çfarë do të ishte më e mirë si fillim, por...

Këngëtari turk: Do të votoj për Eneda Tarifën në Eurovizion

Këngëtari turk, Serhat Haxhipashaloglu do të përfaqësojë San Marinon në “Eurosong” me këngën “I Didn’t Know”. Ditën e djeshme, ai vizitoi Shqipërinë dhe tregon për “Shekulli”-n ndjesinë e të përfaqësuarit një tjetër shtet. Është hera e...

Hahn: Siguria juridike dhe stabiliteti, kushte pë zhvillimin e Ballkanit

Johannes Hahn është komisioneri i UE-së për çështje të zgjërimit. Detyra e tij më e vështirë është Ballkani perëndimor. Çështja për të është: «Të eksportosh stabilitet, apo të importosh instabilitet». ZEIT ONLINE: Zoti Hahn, ju...

Topi: Nuk jam në asnjë koalicion, politika në Shqipëri aspak profesionale

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi deklaron se ai nuk është pjesë e asnjë koalicioni politik. I ftuar në Report Tv, ai ka komentuar edhe dekretimin nga presidenti Nishani, të Fatmir Xhafajt, ku ka...

Gent Ibrahimi: Krenar që kam punuar për Soros, Prokurorët e SPAK-ut do të jenë...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ndihet krenar që ka punuar për Soros. Në një intervistë për Ora News, ai e pranon një fakt të tillë, por mohon të ketë lidhje...

Intervista/Albin Kurti: Ja pse po ngutet Serbia

  Serbisë po i ngutet në negociatat me Kosovën sepse dëshiron t´i rrumbullakësojë sa të jetë Mogherini ende në pozitën që ka, sa të jetë Thaçi pa u akuzuar, gjersa LVV-ja ende nuk ka ardhur...

Gjergj Meta i drejtohet biznesit: Jepuni dinjitet punëtorëve, sakrifikoni diçka nga pasuria

I ftuar në Tonight Ilva Tare, Ipeshkvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta i ka bërë thirrje të gjithë shoqërisë por në veçati pronarëve të kompanive të mëdha të jenë më shumë solidarë me punonjësit...

Ish-ministri Mustafaj për debatin Thaçi-Berisha: Presidenti është rënduar psikologjikisht

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, deklaron se me qëndrimet që Presidenti i Kosovës po mban për korrigjim të kufijve me Serbinë po mbron interesat e Beogradit. Në një intervistë për “Panorama”, Mustafaj kujton se pretendimin...