Shtyrja e mbledhjes për Tahirin, Çupi: Ruçi veproi me arrogancë

Deputetja e PD, Dhurata Çupi njëkohësisht edhe anëtare e Këshillit të Mandatave dhe Imunitetit deklaroi në studion e Report Tv se Gramoz Ruci shkeli rregulloren me vendimin për të shtyrë mbledhjen për nesër në...

8 vite nga “Gërdeci”, Zamira Durda: Jetoj me kujtimet e djalit, drejtësia na zhgënjeu

Zamira Durda nuk i ka humbur shpresat ende. Sytë tashmë i ka kthyer nga Gjykata e Strasburgut, nga e cila pret me ankth se do të japë drejtësi për jetën e ndërprerë në mes...

Mustafa vë në dyshim dialogun me Serbinë nëse nuk ka viza

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në një intervistë për DW ka folur rreth azilkërkuesve, mos liberalizimit të vizave, gjendjen e rëndë ekonomike, protestat dhe gazin lotsjellës, dialogun me Serbinë, Gjykatën Speciale dhe tema të...

Ambientalisti Ferruni: Ministria e Energjetikës s’ka bërë asgjë për klimën, sepse merret me...

Ambjentalisti i njohur shprehet në këtë intervistë për Javanews, në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, lidhur me mungesën e masave, që duhet të merreshin nga qeveritë shqiptare për ndryshimet klimatike. Referuar atij, komuniteti ambjentalist i...

Hahn: Asnjë vend i BE s’ka qëndrim negativ për negociatat, pres një raport pozitiv

Johannes Hahn në një intervistë për Deutsche Welle tha se lidhur me qëndrimin e vendeve anëtare të BE për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë në mesin e vitit të ardhshëm, nuk ka...

Intervista e Tahirit në Bruksel: Në një kohë krize, një Shqipëri europiane

Nga Violetta Rusheva dhe Dan Alexe Në vitin 2014, Shqipërisë iu dha statusi i kandidatit për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Pavarësisht mbështetjes së gjerë dhënë nga popullata shqiptare dhe implementimit të një sërë reformash nga...

Rrëfehet ish-drejtori i Vllaznisë: Si e fundosi Ademi ekipin

Ish- drejtori sportiv i Vllaznisë Eugent Zeka ka rrëfyer në një intervistë gjithçka në kohën kur ai ishte drejtues në radhët e kuqebluve. Zeka flet që nga rënia e Vllaznisë në Kategorinë e parë dhe...

Intervista e fundit e kineastit Ilia Terpini: Si u’a deformonim fytyrën ballistëve gjatë xhirimeve!

Kjo është një intervistë e të ndjerit Ilia Terpini e dhënë pak kohë më parë. Një nga kineoperatorët e parë të “Shqipëria e Re” që ka xhiruar mbi 20 filma dhe më shumë se...

Gjiknuri: Po shohim mundësinë që tarifën në rrugët e tjera ta vjelë shteti

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri është i ftuar sonte në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv. Në qendër të bisedës është aktualiteti politik, taksa në Rrugën e Kombit, aeroportet, çmimet...

Heronjtë e ‘heshtur’ të ajrit, që shpëtuan dhjetra njerëz nga përmbytjet, flet komandanti i...

Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është komandant i bazës ajrore të Farkës, por fluturimi për të është adrenalinë. Në...