Deputetja e re e PDIU: Vota ime në parlament për mazhorancën

Elena Xhina është deputetja më e re e në Kuvendin e Shqipërisë, pas dorëheqjes së biznesmenit Bujar Muça. E renditur e treta në listën e Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ajo tashmë do të...

Nard Ndoka në vallëzim: Tri deputete me klas që do t’i doja si partnere

Lideri i partisë demokristiane Nard Ndoka theu dyshimet e kolegëve të cilët ishin skeptikë për pjesëmarrjen e tij në “Dance with Me”. Ai ka arritur të përshtatet aq mirë me partneren e tij në...

Balla: Kritikat nga LSI institucionalisht, jo në ekrane; Koalicioni konfirmohet edhe pas 18 Qershorit

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, thotë se koalicioni qeverisës nuk është në krizë. I ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" në Report TV, Balla komentoi tensionet e fundit brenda mazhorancës si dhe...

Nxitja e arsimit profesional, Klosi: Paga dyfish për specialistët që dalin nga këto shkolla

Jo vetëm punësim i menjëhershëm, por edhe pagë dyfish më e lartë se paga minimale për të gjithë ata që kanë zgjedhur rrugën e arsimit profesional. Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, thotë se...

EKSKLUZIVE / Jorida Tabaku: Propaganda e Rilindjes nuk prodhon rritje ekonomike

Deputetja e PD-së është e qartë në konceptin e saj për Javanews. Shqipëria po varfërohet pas dy paketave fiskale dhe megjithëse ajo e vitit aktual, s’do ketë rritje taksash, në të vërtetë e rrit...

Kadare në ditën e Pavarësisë së Kosovës: Eshtë kryer diçka e cila s’merrej me...

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e dhënë...

“Paratë e korrupsionit janë fshehur jashtë vendit. Do ketë arrestime politikanësh”

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, mendon se politika po tenton bllokimin e reformës nga frika e në të njëjtën kohë ka paralajmëruar se shumë shpejt do të ketë arrestime. Për “Sot”, ai...

Shqiptarja në “Miss Universe”: Garë me pikpyetje, fituesen e zgjedhin dy ditë përpara

Lindita është ndër të vetmet shqiptare që ia ka dalë të kthehet me një çmim nga “Miss Universe”. Bukuroshja është shpallur “Miss Fotozhenia” nga juria e këtij kompeticioni kaq të rëndësishëm. Për suplementin “Bluetooth”...

Intervista e rrallë e Ismail Qemalit: Shqipëria e copëtuar, një paqe e munguar për...

Nga: Aurenc Bebja, Francë Gazeta politike franceze, ‘Le Radical’, ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1912, në faqen nr 3, intervistën e Ismail Qemalit dhënë për gazetën austriake, ‘Neue Freie Presse’. Lideri shqiptar ka...

Denoncimi i fortë: Në Shkodër vajza u përdhunua në sy të të fejuarit nga...

I ftuar në emisionin ’Kjo Javë’ nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, denoncoi një ngjarje të rëndë të ndodhur në Shkodër, sipas të cilit banda që kontrollojnë këtë qytet kanë përdhunuar një vajzë në...