Këngëtari turk: Do të votoj për Eneda Tarifën në Eurovizion

Këngëtari turk, Serhat Haxhipashaloglu do të përfaqësojë San Marinon në “Eurosong” me këngën “I Didn’t Know”. Ditën e djeshme, ai vizitoi Shqipërinë dhe tregon për “Shekulli”-n ndjesinë e të përfaqësuarit një tjetër shtet. Është hera e...

Kadare në ditën e Pavarësisë së Kosovës: Eshtë kryer diçka e cila s’merrej me...

Gjuha është e papërgatitur për ngjarje të tilla, siç është pavarësia e Kosovës. Gogoli i Shqipërisë së Madhe ka ikur. Bashkimi do të ndodhë në BE. Kjo është intervista shkrimtarit Ismail Kadare, e dhënë...

Ylli që çmendi Anderlehtin, flet njeriu që zbuloi Kristal Abazajn

Drejtori sportiv i Luftëtarit, Gentian Nora, ka qenë njeriu që pikasi Kristal Abazajn në vitin 2016, e më pas i dha shansin për të luajtur me gjirokastritët. Në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”,...

Kukan: Të zbatohet sa më parë reforma, nuk duhet humbur kohë me Vettingun

Eurodeputeti Eduard Kukan është i mendimit se pa shënuar përparime në zbatimin e reformës në drejtësi nuk do të ketë datë për hapjen e negociatave për Shqipërinë me BE-në. Në një intervistë për "Ora News",...

Audio-përgjimi, Alibeaj: Në kohën kur qeveris Xhafaj

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zbardhur detaje të reja mbi regjistrimin audio të publikuar sot nga PD, ku sipas demokratëve, vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, flet me trafikantët Në emisionin ‘5...

Hahn: Siguria juridike dhe stabiliteti, kushte pë zhvillimin e Ballkanit

Johannes Hahn është komisioneri i UE-së për çështje të zgjërimit. Detyra e tij më e vështirë është Ballkani perëndimor. Çështja për të është: «Të eksportosh stabilitet, apo të importosh instabilitet». ZEIT ONLINE: Zoti Hahn, ju...

FOTOT/ Tasho: Si ka ndryshuar qendra e Tiranës në dekada

Kur ishte djalë me pantallona të shkurtra kacavirrej pas reklamave, ndërsa kur ishte i ri, ulej bordurave të qendrës e ndiqte me sy ecejaket e kryeqytetasve në xhiron e madhe. Profesioni ia deshi të kalonte...

Mustafa vë në dyshim dialogun me Serbinë nëse nuk ka viza

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa në një intervistë për DW ka folur rreth azilkërkuesve, mos liberalizimit të vizave, gjendjen e rëndë ekonomike, protestat dhe gazin lotsjellës, dialogun me Serbinë, Gjykatën Speciale dhe tema të...

Gjergj Meta i drejtohet biznesit: Jepuni dinjitet punëtorëve, sakrifikoni diçka nga pasuria

I ftuar në Tonight Ilva Tare, Ipeshkvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta i ka bërë thirrje të gjithë shoqërisë por në veçati pronarëve të kompanive të mëdha të jenë më shumë solidarë me punonjësit...

Ish-ministri Mustafaj për debatin Thaçi-Berisha: Presidenti është rënduar psikologjikisht

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, deklaron se me qëndrimet që Presidenti i Kosovës po mban për korrigjim të kufijve me Serbinë po mbron interesat e Beogradit. Në një intervistë për “Panorama”, Mustafaj kujton se pretendimin...