“Platforma e bashkëqeverisjes? Edhe Berisha sajoi telefonata direkte por…”

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi thotë se koncepti i bashkëqeverisjes me qytetarët është njëkoncept i sistemit komunist dhe sipas tij qeveritarët e ndërmarrin për të justifikuar marrëzitë e tyre aventureske. Në...

Xhafaj: U hodhën bazat për një drejtësi të munguar

Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj ka dhënë një prononcim pas miratimit në parim të draftit për reformën në drejtësi. ai thotë se është një fillim i...

Petro Koçi: PD e urren faktin që Shqipëria mund të hapë negociatat për anëtarësim...

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi në këtë fillimvit bën një bilanc të dikasterit ku punon dhe situatës politike në vend. Në  një intervistë për Pamfleti.com ai tregon më shumë për partinë që themeloi “PSV91”...

Xhufi: Në Greqi ka zëra objektivë që duan heqjen e Ligjit të Luftës

Në Greqi ka zëra objektivë që kërkojnë heqjen e ligjit të luftës me Shqipërinë. Kështu ka deklaruar historian Pëllumb Xhufi në studion e lajmeve të Ora News. Xhufi argumentoi se ligji i luftës lidhet...

Gjinishi: KMSH përfaqëson Gylenin. Shqipëria mund të akuzohet për financim terrorizmi

Ish-nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Ermir Gjinishi ka deklaruar se Shqipëria ka mbetur e dobët në përpjekjet kundër organizatës terroriste, Fetullahçı (FETO) dhe se “Shqipëria duhet të pengojë marrjen e tenderave e koncesioneve nga...

Ermira Mehmeti: Vajzat që montuan bisedën erotike i njoh, më shantazhuan

Deputetja Ermira Mehmeti, ka thyer heshtjen në lidhje me një incident ku ajo është përfshirë si dhe zv/kryeministri maqedonas, Musa Xhaferi. Ajo ka folur sot në mbrëmje për emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu...

Rama: Myslimanët shqiptarë, aset i vyer i Europës dhe shembulli që i duhet Botës

Kryeministri i vendit Edi Rama ka komentuar sot fenomenin e terrorizmit që po kërcënon Evropën. Në një intervistë të shkurtër për Mustafa Nanon në ‘Zululand’, Rama u ndal edhe te sjellja e myslimanëve shqiptarë. Në...

Denoncon Pëllumb Xhufi: Në kishën e Himarës dëmtuan simbolin e Skënderbeut

Historiani i njohur Pëllumb Xhufi shprehet se ngjarjet e fundit në Himarë, ku është ngritur flamuri grek, apo dhe shënimi i parullave antishqiptare nuk janë një ngjarje e re. Madje ai nënvizon se këto janë...

Smajlaj ‘çmendi’ serbët me shqiponjën në Beograd: E kisha planifikuar nëse triumfoja dhe…

Kampioni më i ri i Europës, Izmir Smajlaj, në një intervistë për “Panorama Sport”, shprehu emocionet e para pas triumfit në Beograd. Ai zbuloi se e kishte parashikuar më herët festën me shqiponjën. Ç’do të...

Rrëfimi i polices bashkiake: Si më thyen klavikulën protestuesit e PD

Ka rezultuar serioz dëmtimi i 44 vjeçares, Ludina Sinani, polices bashkiake që mbeti e lënduar gjatë protestës së zhvilluar nga PD ditën e hënë kundër këndit të fëmijëve në parkun e liqenit. Klavikula e...