Video e gallata me shokët gjatë rrugës, flet i mbijetuari i helikopterit EC145

Gerald Baramuça, i mbijetuari i tragjedisë së ndodhur dy ditë më parë, kur helikopteri i Ushtrisë u rrëzua në ujërat e liqenit të Shkodrës rrëfen momentet e tmerrit dhe si mundi të shpëtojë. “Kur helikopteri...

Babai i pilotit Deliaj: Iku me nder, ja çfarë më thoshte për rrëzimet në...

Për herë të fundit e pa shë në orën 7:15, kur e përcolla nga shtëpia dhe i urova rrugë të mbarë. Por ai nuk u kthye më në shtëpi, më preu krahët”, tregon mes...

“Mediat sociale janë një kurth”

Nga Ricardo de Querol Sociologu polak Zygmunt Bauman sapo ka festuar 90-vjetorin dhe ka kryer dy fluturime nga shtëpia e tij në qytetin verior britanik Leeds për të marrë pjesë në një ngjarje në Burgos,...

Enver Robelli: “Panama Papers”, cilat do të jenë ndikimet në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni!

Enver Robelli, gazetari dhe opinionisti i njohur, ka treguar për DritaremeRudinën në Vizion Plus, se si i njeh ai protagonistët e këtij ndriçimi mediatik, siç e quan ai “Panama Papers”. Robelli tregon gjithashtu çastin...

Hafizi: Rezultatin e Kongresit edhe Enveri do ta kishte zili, nuk u verifikua vota

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi do të punojë me të gjitha mundësitë për votën kundër referendumit të datës 9 prill. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, deputetja që ka kërkuar në mënyrë institucionale zhvillimin e zgjedhjeve...

Ermira Mehmeti: Vajzat që montuan bisedën erotike i njoh, më shantazhuan

Deputetja Ermira Mehmeti, ka thyer heshtjen në lidhje me një incident ku ajo është përfshirë si dhe zv/kryeministri maqedonas, Musa Xhaferi. Ajo ka folur sot në mbrëmje për emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu...

Rama: Reforma ka ngecur te PD, e cila ka ngecur te parku

Kryeministri Edi Rama është i ftuar në emisionin Tonight Ilva Tare në RTV Ora News, ku do të flasë mbi aktualitetin politik. Debati politik për reformën në drejtësi, përmbushja e 5 prioriteteve për integrimin, zgjedhjet...

Rrëfimi i polices bashkiake: Si më thyen klavikulën protestuesit e PD

Ka rezultuar serioz dëmtimi i 44 vjeçares, Ludina Sinani, polices bashkiake që mbeti e lënduar gjatë protestës së zhvilluar nga PD ditën e hënë kundër këndit të fëmijëve në parkun e liqenit. Klavikula e...

Telefonata e mistershme e vajzës për nënën e Renit: “Jeton me mua, është gjallë”

Një telefonatë private në telefonin personal të nënës së Renit (Renato Hamza), këngëtarit të muzikës tallava të zhdukur në muajin qershor të vitit 2014, ka zgjuar sërish shpresat në familje. Silvana, nëna e tij ende...

Gjosha: Integrimi, një gur që luhet nga partitë. Të mos mbahet pezull vendi

Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha një ditë para vizitës së Eurokomisionerit Johannes Hahn në vendin tonë tregon në rubrikën “Opinion” në News 24 axhendën e tij të takimeve dhe çështjet për të cilat do...