Marko Bello: Nuk ishte dëshira ime për largimin nga PS, ja synimet e PAA...

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello, i afruar së fundmi në Partinë Agrare Ambientaliste të Agron Dukës, ka sqaruar për “Panorama” arsyet e këtij projekti të ri politik. Me rolin e Sekretarit për Marrëdhëniet...

“Panama Papers”/ Ahmetaj: Disa shqiptarë nën hetim nga SHISH e Prokuroria

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, deklaron se autoritetet shqiptare po hetojnë për emra të shqiptarëve të përfshirë në skandalin e “Panama Paper”. I ftuar në “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, Ahmetaj tha...

Motra Hajrie Berisha: Si e rrita Saliun e vogël, pse është vëllai më i...

Dje është ndarë nga jeta motra e vetme e Sali Berishës. Hajrie Osmanin e përshkruanin si një grua të rrallë. Sali Berisha gjithmonë ka pasur një vlerësim të madh për të motrën, duke e quajtur “mbretëreshë”. Kjo...

Rrëfimi i polices bashkiake: Si më thyen klavikulën protestuesit e PD

Ka rezultuar serioz dëmtimi i 44 vjeçares, Ludina Sinani, polices bashkiake që mbeti e lënduar gjatë protestës së zhvilluar nga PD ditën e hënë kundër këndit të fëmijëve në parkun e liqenit. Klavikula e...

Agron Duka: Në 2017-ën në koalicion me PD, vendi ka nevojë për një pol...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, pozicionohet pro krijimit të një Poli të Tretë politik, pasi sipas tij kjo do të bënte të mundur uljen e arrogancës së partive të mëdha. I ftuar...

Shehu sulmon kundërshtarët e Bashës: E zgjodhëm me votë, askush s’ja merr dot partinë

Tritan Shehu një prej ish-themeluesve të PD-së gjykon se opozitës nuk i mungon asgjë për t’u rikthyer sërish te fitorja pas humbjeve të herëpashershme të viteve të fundit. Sipas tij prova e madhe për të...

Befason Eni Çobani, sqaron nëse “Shihemi në gjyq” personazhet janë realë apo jo

Ndërsa zhvillon një bisedë miqësore, shoqëruar me një kafe turke, arrin të dallosh në karakterin e saj guximin dhe forcën. Nga njëra një grua në karrierë, e nga ana tjetër një nënë dhe bashkëshorte...

Rrëfehet Armina: Festat, lidhja me Shkëlzenin dhe plani për fëmijë

Për Armina Mevlanin, nëse ekziston ndonjë filozofi jete, është ajo se në fund të fundit jeta është shumë e shkurtër dhe është e padrejtë që disa njerëz të vuajnë aq shumë, ndaj u takon...

1997-2017, Fatos Klosi: Njerëzit u ngritën kundër Berishës sepse i gënjeu

Nga Ben Andoni Paradoksi i 2 marsit 2017 është se pikërisht me këtë datë, plot 20 vjet të shkuara, ish-presidenti Berisha, i sapozgjedhur, mendoi të ndëshkonte popullin e tij, me një akt të paprecedent, duke...

Fatos Klosi: Tre krimet që trembin Berishën

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, thotë se Sali Berisha ka shumë gjëra për t’u trembur nga Reforma në Drejtësi. Klosi pohon se ndonëse Berisha është treguar i kujdesshëm, duke shmangur përgjegjësinë individuale...