Vlahutin: Për herë të parë Shqipëria ka shansin që koha të ecë më shpejt

Pas miratimit të reformës në drejtësi në parlamentin shqiptar e rrugës së mundimshme deri aty, flet në intervistë ekskluzive për DW, Ambasadorja Romana Vlahutin, kryetare e delegacionit të BE në Shqipëri. Ambasadore Vlahutin, çfarë do...

Intervista e djalit të boss-it të drogës: ​“Babai im Escobar”

Kur isha 8 vjeç babai më mori mënjanë dhe më tha, ‘një burrë i vërtet nuk drogohet’. Kështu shprehet djali i Pablo Escobar në një intervistë për të përditshmen italiane ‘Corriere della Sera’. Sebastin...

Kritikët e Bashës parti të re? Topollaj: 230 mijë demokratë që bojkotuan PD janë...

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj, ka shpjeguar për JavaNews.al arsyet e krijimit të Lëvizjes për Ringritjen e PD. Në një intervistë të shkurtër, Topollaj shprehet se lëvizja në fjalë nuk ka asgjë...

Rreziku i ndikimit rus, Rama: Mund të na ofrojnë “havjar”, por Evropa “feja” jonë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të Ballkanit në BE. Rama ka komentuar edhe qëndrimin e Presidentit të Francës, i cili...

Rrëfimi i Ekrem Bardhës: Xhevdet Mustafa ishte një rrugaç ordiner, nuk u dërgua nga...

Pjesë nga intervista me Ekrem Bardhën, filantrop, biznesmen shqiptaro-amëerikan dhe konsull I nderit të Shqipërisë në Michigan të SHBA dhënë gazetarit Roland Qafoku për emisonin “Debati në Channel One”. Pse jeni i ndjeshëm gjithmonë për...

Deputeti Spartak Braho mesazh të koduar për Artan Hoxhën

Kreu i Komisionit Parlamentar të Sigurisë, deputeti i LSI-së, Spartak Braho rrëfen të vërtetën e hyrjes në burgun 302 dhe mikun që ka takuar atje. Në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, ai pohoi se ka...

Magjistari: Moraliste lërini moralizimet, gjithçka rrotullohet rreth seksit

Emisionin e saj të përditshëm, moderatorja e njohur Rudina Magjistari e filloi këtë të enjte, duke lajmëruar që tema që do të diskutohet nuk është e përshtashme për fëmijët, kështu që prindërit duhej t’i...

Fatos Klosi për Llallën: Kërkon të bëjë heroin në ikje, s’ka pse ta kërcënojnë

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, hedh dyshime sa i takon vërtetësisë së alarmit të kryeprokurorit Adriatik Llalla se është kërcënuar, madje për arsye sigurie ka larguar edhe familjen jashtë vendit. Klosi e...

Denoncimi i fortë: Në Shkodër vajza u përdhunua në sy të të fejuarit nga...

I ftuar në emisionin ’Kjo Javë’ nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, denoncoi një ngjarje të rëndë të ndodhur në Shkodër, sipas të cilit banda që kontrollojnë këtë qytet kanë përdhunuar një vajzë në...

FOTOT/ Gazetarja e njohur italiane dashurohet me Shqipërinë: “Dua të jetoj këtu”!

Gloria Aura Bortolini është gazetare italiane. Ajo ka një emision të sajin në kanalin televiziv RAI 3 në Itali ku drejton një program me titull “Kilimanxharo”. Fokusi i këtij programi janë udhëtimet. Në fillim...