Diktatura, martesa dhe raportet me familjen Mula, rrëfimi për të mos u humbur i...

Në shkurt të 2015-ës tenori i shquar Gaqo Çako do të bënte një rrëfim të plotë për “Gazeta Shqiptare” ku do të tregonte për jetën e tij personale, vitet e diktaturës, muzikën e familjen....

“Iku koha kur Berisha mendonte se ishte shteti”, avokati i Haxhisë: Ballafaqimi në gjykatë...

Kanë kaluar njëzet vjet nga ajo ditë shtatori e vitit 1998 kur përpara selisë së Partisë Demokratike u vra një prej ish-themeluesve të asaj partie, deputeti Azem Hajdari. Ajo vrasje me shumë dritë-hije brenda...

Rrëfimi i aktores së njohur: Ju tregoj Fadil Hasën e Durrësit

Sikur të kishte diçka për t’i thënë akotes Aishe Stari, aty për aty, nxitimthi, në rrugë, do të duheshin të paktën 2 orë. Nuk kishte makinë, kalimtarë e zog që nuk ndalej për ta...

Sabit Brokaj: Ku ndryshon qeverisja “Rama” me atë “Berisha”!

Dr. Sabit Brokaj ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend ku tregon edhe qëndrimin e tij. Në 5-vjetorin e qeverisjes socialiste nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama, ai ka dhënë një intervistë ku shpreh...

Vlahutin: Grupe të caktuara politike bënë shantazh kundër reformës në drejtësi

Investimet e BE në Ballkanin Perëndimor, të vazhdueshme për një Europë të lirë dhe në paqe, deklaron në intervistë ekskluzive për DW Romana Vlahutin, Ambasadore e Delegacionit të BE në Shqipëri. Nga Ani Ruci Znj. Ambasadore Vlahutin,...

Intervista e fundit e kineastit Ilia Terpini: Si u’a deformonim fytyrën ballistëve gjatë xhirimeve!

Kjo është një intervistë e të ndjerit Ilia Terpini e dhënë pak kohë më parë. Një nga kineoperatorët e parë të “Shqipëria e Re” që ka xhiruar mbi 20 filma dhe më shumë se...

FOTOT/ Tasho: Si ka ndryshuar qendra e Tiranës në dekada

Kur ishte djalë me pantallona të shkurtra kacavirrej pas reklamave, ndërsa kur ishte i ri, ulej bordurave të qendrës e ndiqte me sy ecejaket e kryeqytetasve në xhiron e madhe. Profesioni ia deshi të kalonte...

Rrëfehet ish-drejtori i Vllaznisë: Si e fundosi Ademi ekipin

Ish- drejtori sportiv i Vllaznisë Eugent Zeka ka rrëfyer në një intervistë gjithçka në kohën kur ai ishte drejtues në radhët e kuqebluve. Zeka flet që nga rënia e Vllaznisë në Kategorinë e parë dhe...

Gjermania: “OK” negociatave pas vettingut për 57 gjyqtarë e prokurorë të lartë

Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU në një intervistë për DW (shqip) thotë se vendimi i Brukselit për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk mund të merret as si “po” e as si “jo”. Zoti Frei,...

Babai Ermal Metës: Nga divorci me mamanë e djalit, tek akuzat e pavërteta për...

Ermal Meta padyshim është një nga këngëtarët shqiptarë me famë botërore tashmë, për shkak edhe të fitores së çmimit të parë në Festivalin e Sanremos, por ka një marrëdhënie problematike me babanë. Shpeshherë Ermal...