“Fat që Zaho erdhi në jetë”, djali i kryeministrit: Suksesi im kur të thonë...

Gregor Rama, djali i kryeministrit Edi Rama, vjen sot në një rrëfim të veçantë për jetën, pasionet dhe familjen e tij. Në një intervistë për emisionin ‘7pa5’ në Vizion Plus Gregu ka folur për...

Zef Brozi: Vettingu në politikë bëhet kur të dënohen shkaktarët e Gërdecit, 21 Janarit…

Ish kryetari i Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi në një intervistë  për “TemA” ka folur për Vettingun në Shqipëri, përfshirë atë në sistemin e drejtësisë dhe të politikës. Brozi nuk ka...

Ish-mafiozi shqiptar i Cosa Nostra-s: Jeta në burg dhe pse nuk vija dot në...

Kur nisesh të intervistosh dikë si Xhon Alite, komenti më i zakonshëm që mund të marrësh për punën tënde si gazetar, si medie është: “A është mirë të promovosh histori të mafies dhe të...

Izet Haxhia kërkon ballafaqim me Berishën për vrasjen e Hajdarit, flet vajza e Azemit

Vajza e ish-liderit të dhjetorit Azem Hajdari, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, thote se kerkesa e te denuarit ne mungese Izet Haxhia per rihapjen e dosjes per babain e saj, nuk eshte...

Panuçi i kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim, ish-Presidenti: S’i tërheq komentet!

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, depozitoi pak ditë më parë në gjykatë një denoncim për ish-Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili në një postim të bërë në “Facebook”, e quajti teknikun...

SHBA/James Rubin nuk mendon se ndryshimi i territoreve sjell pranimin në OKB

Ish-Ndihmës-Sekretari Amerikan i Shtetit, James Rubin, nuk beson që ndryshimi i kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me një marrëveshje paraprake mes këtyre dy shteteve, do të mund t’i sillte Kosovës pranimin në OKB. Në një...

DOSSIER / Vrasja tragjike e Indrit Pepës dhe 750 shqiptarët e ngujuar

Gjakmarrja është një njollë e errët e traditës tonë popullore, që vijon të marrë jetë njerëzish. Një i ri u vra pak ditë më parë në Mamurras dhe dyshimet kryesore lidhen me një ngjarje...

“Dialogu Kosovë-Serbi, Shqipëria mos të fshihet”

Dialogu Kosovë-Serbi dhe negociatat mes dy vendeve, për akademikun Mehmet Kraja, duhet të kenë më shumë transparencë. Në një intervistë për gazetarin Ilir Babaramo në “5 pyetje nga Babaramo”, Kraja ka thënë se edhe...

Kandidate e PS për Shkodrën? Ja si përgjigjet zv.kryeministrja Senida Mesi

Zëvendës kryeministrja Senida Mesi ka folur lidhur me situatën e sigurisë në vend dhe konkretisht në qytetin e Shkodrës ku ajo është mandatuar. Në një intervistë për gazetën “TemA”  ajo tregon shqetësimin mbi gjendjen e...

Ilir Çumani: Vetëvrasja e e gazetares Arlinda Canaj, vetëvrasjet në radhët e intelektualëve

Intervistë me z. Ilir Çumani, Drejtor i Përgjithshëm i Institutit Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë - Vetëvrasjet në radhët e intelektualëve. Sa ndikon shoqëria apo mjedisi social? Është një pyetje interesante që kërkon një analizë...