Iva Aliko u ‘nxjerr bojën’ pasanikëve: Më ofrojnë para në këmbim të seksit!

Iva Aliko është modelja me format seksi, e cila për çdo lëvizje që bën, përbën lajm për mediat sociale. Pak ditë më parë ajo postoi një foto ku la të nënkuptohej se ishte në...

Ish i burgosuri politik: Ferri në burgun e Spaçit, si u pushkatua vëllai i...

Ishte vetëm 19 vjeç kur përfundoi në birucat e kohës së diktaturës. Për 12 vjet ka përjetuar ferrin në Burgun e Spaçit, duke u përballur me vuajtjen, torturat, urinë, gënjeshtrën dhe mashtrimin. Ka qarë...

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni njohur: Pse e braktisa futbollin…

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni parë kurrë. Një bisedë pa doreza në shtëpinë e tij, për rininë, futbollin pasionin e tij të madh, njollën në biografi, largimin nga “Zëri i Popullit” dhe...

“Shqipëria tërheqëse për investitorët japonezë”, ambasadori: Ja sektorët më premtues

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri Makoto Ito, flet për raportet që ka mes 2 vendeve. Diplomati japonez që ndodhet në Tiranë prej vetëm 7 muajsh, thotë se ekonomia shqiptare është atraktive, por për të pasur...

Kreu i OSBE në Tiranë: Listat e deputetëve nuk na përkasin neve

Kreu i OSBE në Tiranë ka folur në një intervistë për Vizion Plus ku ka komentuar çështjet e shumëpërfolura të korrupsionit dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit. Përpara gazetarit Aleksandër Furxhi, Florian Raunig shprehet se korrupsion...

Polici Haluli rrëfehet pas surprizës që i bëri Tahiri: Si i rezistova sistemeve

Për 44 vite ka menaxhuar trafikun në qendrën e kryeqytetit shqiptar. Janë përmbysur sistemet, janë ndërruar qeveritë, por ai u ka rezistuar të gjitha kohërave, duke e kryer detyrën me pasion dhe profesionalizëm. Ai...

Pronari i anijes së rrëmbyer: Nuk i kam borxhe marinarëve

Flori Çelepia, djali i pronarit të anijes së peshkimit “Çelepia 2”, Murat Çelepia, të marrë peng nga marinari egjiptian, Adel Muhamet Sallam, shprehet se nuk i kanë asnjë borxh këtij të fundit. Ai shprehet se anija...

EKSKLUZIVE / Milva Ekonomi: Sfidat e mia nga dekretet e Nishanit tek ekonomia

Ministrja e re e Ekonomisë rrëfen në një intervistë ekskluzive për JavaNews.al zhvillimet e fundit sa i përket përlasjes president-mazhorancë në lidhje me dekretimet e emrave. Në rrëfimin e saj, Milva Ekonomi shprehet se...

Çështja çame/ Bushati: Ndërkombëtarët kanë në dorë dy dokumente të negociuara me Greqinë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati nuk shfaqet i surprizuar nga deklarata e komisionerit për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn, i cili për herë të parë foli nga Brukseli për çështjen Çame. Në një intervistë në...

Deputeti Spartak Braho mesazh të koduar për Artan Hoxhën

Kreu i Komisionit Parlamentar të Sigurisë, deputeti i LSI-së, Spartak Braho rrëfen të vërtetën e hyrjes në burgun 302 dhe mikun që ka takuar atje. Në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, ai pohoi se ka...