Majlinda Bregu në Beograd: Të zëvendësojmë nacionalizmin me bashkëpunimin

EwB ka realizuar nje intervistë me Sekretaren e ardhshme (janar 2019) të Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal dhe ish-ministren e Integrimit Europian të Shqipërisë, Znj. Majlinda Bregu. Intervista EwB u realizua gjatë Forumit të...

Eksperti gjerman: Ballkani Perëndimor trafikon armë në BE dhe kudo ku ka konflikt!

Gjermania dhe Franca kryesojnë nismën në Ballkan: Një rajon pa armë ilegale deri në 2024, flet për DW eksperti Marcus Bleinroth. DW: Z. Bleinroth, një nismë e udhëhequr nga Gjermani a dhe Franca, e mbështetur...

Rinas, ‘çmenduria’ e çmimeve të biletave, drejtori i TIA: Kjo s’ka lidhje me aeroportin!

Çmimet e biletave të avionëve, në verën e këtij viti kapën majat. Të fluturoje nga Europa drejt Rinasit në fillim të gushtit, bileta në një drejtim arrinte deri në 300 euro. E njëjta gjë...

Denoncimi i fortë: Në Shkodër vajza u përdhunua në sy të të fejuarit nga...

I ftuar në emisionin ’Kjo Javë’ nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, denoncoi një ngjarje të rëndë të ndodhur në Shkodër, sipas të cilit banda që kontrollojnë këtë qytet kanë përdhunuar një vajzë në...

Pakti detar me Greqinë/ Pashaj: Ramës mund t’i kenë hedhur ‘hi syve’!

Myslim Pashaj thotë se ka dyshime të forta për marrëveshjen e re me Greqinë, për detin. Në një intervistë për gazetën TemA, ai flet gjerësisht për negociatat dhe çfarë duhet të bëjë pala shqiptare. Është folur...

Regjisori Miho Gjini: Ngritja e teatrit modern, ëndërr e aktorëve që nga 1959-a

Regjisori i shquar Miho Gjini, ndihet i emocionuar, jo vetëm për rikthimin pas 20 vjetësh të festivalit mbarëkombëtar të teatrove, por edhe për skenën e re “Arturbina” ku u mbajt ky festival. Miho Gjini...

Nishani: Basha duhet të afrojë njerëz më të zotë, nëse humb zgjedhjet…

Bujar Nishani ka dhënë një intervistë për emisionin “Debati” në Channel One, për gazetarin Roland Qafoku. -Si iu duket sot politika shqiptare jashtë institucioneve të shtetit, është më e mirë apo më e keqe? – Nuk...

Çfarë po paralajmëron? Ngjela: Tahiri rasti më i lehtë nga ata që pritet të...

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një paralajmërim të fortë, sa i takon rasteve të korrupsionit të politikanëve shqiptarë, që mund të dalin në të ardhmen. Në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën në “News24”,...

Ish deputeti i PD Gazmend Oketa: Lamtumirë politikë!

Gazmend Oketa hyri në politikë si një individ i plotësuar profesionalisht. Në politikë provoi se ka integritet dhe personalitet duke dhënë maksimumin e tij. Shumë shpejt u shndërrua në një politikan me mendime të...

Gjiknuri: Po shohim mundësinë që tarifën në rrugët e tjera ta vjelë shteti

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri është i ftuar sonte në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv. Në qendër të bisedës është aktualiteti politik, taksa në Rrugën e Kombit, aeroportet, çmimet...