Nga bizneset në Turqi te themelimi i “Air Albania”, rrëfimi i mikut të Erdogan...

Nga Mentor Nazarko Dritëhijet e një ndërmarrësi, presidenti futbolli, mik i Presidentit Erdogan dhe kryeministrit Rama, çam dhe lab, themeluesit të Air Albania-s. Librat, pasionet, miqtë, roli i Turqisë, pikëpamjet për të majtën dhe të...

Ndoka nxjerr emrat: Tre kandidatët potencialë përballë Veliajt

Nard Ndoka kreu i PDK-së, i kërkon liderit të opozitë s Lulzim Basha që t’i garantojë qytetarët që po largojmë një qeveri të korruptuar, të gjunjëzuar përpara krimit dhe po vjen një ekip, që...

“Vetëm Google dhe Facebook i manipulojnë qëndrimet e përdoruesve në mënyrë kaq ekstreme”

Njeriu me dreadlock(një lloj bishtaleci i arritur duke i mbledhur flokët në mënyra të përsëritura dhe të ndryshme, shënimi im.) denoncon prej vitesh mëkatet e botës dixhitale, nga rreziku i përfundimit në objekt të një...

Ish- diplomati amerikan Hooper: Korrigjimi i kufijve mbart rreziqe!

"Populli i Kosovës duhet ta kuptojë se Shtetet e Bashkuara të ditës së sotme nuk janë Shtetet e Bashkuara të viteve 1998, 1999, 2000 e kështu me radhë. Situata ka ndryshuar", thotë në një...

Igli Tare: Panuçit duhet t’i jepet kohë, por koha lidhet me rezultatet!

Igli Tare, drejtori sportiv i Lazios ishte i ftuari special i mbrëmjes në “Zona Gol”. Shqiptari që ka arritur të bëjë mrekulli në një rol të lartë drejtuesi në futbollin italia foli për shumë...

Thaçi: Nëse korrigjimi i kufijve bëhet paqësisht me Serbinë, mbështetemi nga SHBA-BE

Kërkesa për korrigjimin e kufinjëve, legjitime. SHBA dhe BE po inkurajojnë bisedimet paqësore. Intervistoi Mero Baze Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është i vendosur të vazhdojë të kërkojë publikisht një marrëveshje paqësore me Serbinë, për të...

Intervista therëse e Agollit: Ata që janë lëpirë nga komunizmi, roli i “Lidhjes” tek...

Shkrimtari i ndjerë Dritëro Agolli, dhjetë vite pas shembjes së regjimit diktatorial, ka dhënë një intervistë në shtypin e kohës ku ka hedhur dritë mbi një sërë pikëpyetjesh që shqiptarët vijojnë të ngrenë ende. Agolli...

“Në Turqi ka më shumë shqiptarë se sa është popullsia e Shqipërisë”

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare u shpreh se, “sot ne kemi marrëdhënie të përkryera me Shqipërinë në fushat politike, ekonomike-tregtare, kulturore, ushtarake dhe të...

Ish-ministri Mustafaj për debatin Thaçi-Berisha: Presidenti është rënduar psikologjikisht

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, deklaron se me qëndrimet që Presidenti i Kosovës po mban për korrigjim të kufijve me Serbinë po mbron interesat e Beogradit. Në një intervistë për “Panorama”, Mustafaj kujton se pretendimin...

Intervista/Thaçi e refuzon opozitën për Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka sfiduar përsëri opozitën. Ai prej muajsh është duke e kërkuar mbështetjen e opozitarëve për dialog, veçanërisht të Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila nuk po i bindet....