Ish-ministri i Merkelit: BE do ta financojë Shqipërinë për refugjatët

Nga Harrilla Koçi Dirk Niebel, ish-ministër për Zhvillimin Ekonomik në Qeverinë “Merkel 2”, në periudhën 2009-2013, ka mbërritur në Vlorë për të marrë pjesë në Edicionin e Parë të “Vlora Economic Forum”, që zhvillohet sot...

Nga bizneset në Turqi te themelimi i “Air Albania”, rrëfimi i mikut të Erdogan...

Nga Mentor Nazarko Dritëhijet e një ndërmarrësi, presidenti futbolli, mik i Presidentit Erdogan dhe kryeministrit Rama, çam dhe lab, themeluesit të Air Albania-s. Librat, pasionet, miqtë, roli i Turqisë, pikëpamjet për të majtën dhe të...

Pronari që i shiti tokën deputetit Alket Hyseni dhe përplasjet me kunatën për testamentin

Disa ditë më parë në emisionin “Të pa Ekspozuarit”, 64-vjeçarja Irini Bua nga Dhërmiu i Vlorës tha se i janë grabitur 11 mijë metër/katrorë pronë të fituar me ligjin 7501. Për këtë ajo akuzoi edhe...

Shpallen çifti i Vitit/ Polici maqedonas që u dashurua me refugjaten irakiane me shikim...

Ata u shpallën “Çifti i Vitit” në Maqedoni. Dhe në fakt duhej të shpalleshin të tillë edhe në rang botëror, pasi historia e tyre është shumë e rrallë, dhe padyshim shumë romaneske. Por si...

Nga njohja me Gjin Gjonin, lidhja, bizneset dhe akuzat për bashkëshortin, rrëfehet për herë...

Mira Kazhani: Elona përshëndetje! Elona Çaushi: Përshëndetje! Mira Kazhani: Pse vendose të flasësh pikërisht tani për historinë tënde dhe të bashkëshortit tënd? Dhe kurioze jam, pse zgjodhe tiranapost.al? Elona Çaushi: Në fakt po shikoja portalet një ditë...

Fleckenstein: Nëse reforma në drejtësi dështon, harrojeni BE

Klasa politike po pret mendimin e Venecias për draftin dhe opinionet që i kanë dërguar për reformën në drejtësi, rëndësinë e së cilës e riktheksuan edhe këtë të enjte në dy intervista të dhëna...

Sali Lushaj flet për orët e qëndrimit në polici: I them Taulant Ballës…

Ish-truproja i Sali Berishës, Sali Lushaj, një nga pjesëmarrësit në vijën e parë të protestës së të hënës para Parlamentit, u mbajt për disa orë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, duke u liruar...

Zef Brozi flet për rrënimin e drejtësisë, prapaskenat e Berishës dhe kërcënimin nga Gazidede

Zef Brozi, tani 58-vjeçar, ka qenë kryetari i parë i Gjykatës së Kasacionit të Shqipërisë demokratike. Nga viti 1982 deri më 1992 ka dhënë mësim në Fakultetin Juridik të Universitetit të Tiranës. Doktori i...

Komisioneri Hahn: Reforma në Drejtësi do të sjellë rezultate në hetim dhe ndëshkim

Në takimin e Brukselit Shqipëria do të përfaqësohet në një nivel më të lartë, me prezencën e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Punëve të Jashtme Ditmir Bushati'. Në një intervistë për ABC News, komisioneri...

Bashkimi i së djathtës/ Berisha: Të vijnë të gjithë në PD, Basha e ka...

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka bërë një thirrje indirekte të përjashtuarve dhe “armiqve” të Bashës që të lënë mënjanë përplasjet dhe të vijnë në PD për të dhënë kontributin e tyre, në një kohë...