E mbani mend aktoren Elida Cangonji? Ja kush është ajo sot

Dikur Zana te filmi "Rrugë të Bardha" Eleni te “Në kufi të dy legjendave”; mësuesja te “Shtigje lufte” dhe një sërë personazhesh që realizoi në rininë e saj, ndërsa sot është mjeke psikiatre dhe thjesht...

“Pa eskortë e truproja shkon në punë si Linda”, jeta ndryshe e bashkëshortes së...

Pa u dukur, larg magnetit të famës dhe mjeteve të tij: Ajo shkon në punë pa një mjet të dedikuar meqë është gruaja e kryeministrit. Shkon si Linda Rama, pa bodygard e xhingla pushteti....

“Provokatori” Muç Nano: E kam çuar dëm votën për Ramën, i pëlqen vetja me...

Ka nisur Panairi i Librit në Tiranë dhe interesi ka qenë i madh për stendën e UET-Press. Një nga librat më të kërkuar dhe më të debatuar pritet të jetë ‘Provocateur’ nga Mustafa Nano....

“Fat që Zaho erdhi në jetë”, djali i kryeministrit: Suksesi im kur të thonë...

Gregor Rama, djali i kryeministrit Edi Rama, vjen sot në një rrëfim të veçantë për jetën, pasionet dhe familjen e tij. Në një intervistë për emisionin ‘7pa5’ në Vizion Plus Gregu ka folur për...

Legalizimet, Artan Lame: Frenuam dalldinë e ndërtimeve pa leje

Emigrantët janë përparësi e punës së ALUIZNI-t gjatë sezonit të verës. Artan Lame deklaroi në studion e lajmeve të Ora News se atyre u janë krijuar të gjitha lehtësirat e mundshme në proçesin e...

DETAJET e vrasjes së Saimir Jakut, i plagosuri: Ja çfarë tha para se ta...

Gjergj Prenga, 50-vjeçari i cili mbeti i plagosur në atentatin që iu bë ish-kreut të OSHEE-së për Veriun, Saimir Jakut, rrëfen me detaje se çfarë ndodhi mëngjesin e së premtes në Rrëshen. Në një...

“Sfida ime me turistët e shëndetit dhe drejtësia e korruptuar shqiptare”

Një ide origjinale ka sjellë në Shqipëri një shifër të madhe turistësh të huaj. Bëhet fjalë për turizmin shëndetësor, që në vendin tonë u themelua nga Dritan Gremi, i cili sot drejton ‘Viaggiare e...

Izet Haxhia: Si u bëra truproja i Berishës, çfarë di për familjarët e tij

Nga Mira Kazhani Zoti Haxhia faleminderit që pranuat këtë intervistë, pyetja e parë nuk ka të bëj shumë me ato që kanë karakterizuar vitet ’90 ku ju jeni dëshmitar dhe aktor i disa prej ngjarjeve...

INTERVISTA/Izet Haxhia: Firmat piramidale, e vërteta për Suden, kompetentin dhe Berishën

Në këtë pjesë të intervistës së tij për lindjen, fuqizimin dhe kolapsin e firmave piramidale, ish truproja i Berishës hyn në detaje mbi specifikat e veçanta të firmave të caktuara mashtruese. Sipas Haxhisë, i...

Migjen Basha: Shqipëri apo Kosovë, e mësoni në shtator!

Për një nga të paktët lojtarë të Kombëtares që mund të bëjë “regji” në mesfushë, Shqipërisë i mungoi fati në Europian. Në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”, Migjen Basha ka analizuar paraqitjet e...