Veton Surroi: Rama është provokator estetik!

Publicisti Veton Surroi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “A show” në News24 ku nuk i është shmangur dot një etiketimi për kryeministrin Edi Rama, referuar atyre që kishte thënë disa...

Djegia e mandateve, Kumbaro: Dy shkaqet e irracionalitetit të opozitës!

“Atentat ndaj demokracisë”. Kështu e konsideron ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro vendimin e opozitës për të djegur mandatet duke kërkuar largimin e një qeverie legjitime. Kumbaro teksa komenton situatën politike në vend, shprehet se...

Një grua e lirë si Ema Andra: Dy dashnitë, që më kanë krijuar më...

Çfarë duhet të bëjë një grua për të qenë e lirë? Nuk ka asnjë formulë, veçse të kërkojë lirinë brenda vetes. Regjisorja dhe aktorja, Ema Andrea, që më shumë se kushdo në qendër të...

Rama për “La Repubblica”: Ka krizë të lidershipit të opozitës, jo krizë të Shqipërisë!

Edi Rama nuk duket i shqetësuar që në Tiranë opozita po bën thirrje për dorëheqjen e tij dhe zgjedhje  të parakohshme. Ndërsa qendra e djathtë është në shesh, kryeministri shqiptar ndodhet në Romë për...

INTERVISTA e plotë e Ramës për Bruno Vespa-n: Marrëveshja me Bashën, 2 kushtet e...

Intervista e plotë e kryeministrit Rama dhënë për gazetarin Bruno Vespa, në emisionin “Porta a Porta” në “RAI”. Vespa: Jemi të nderuar që të kemi të ftuar. Çfarë po ndodh në Shqipëri? Një zhvillim i madh,...

Lefter Maliqi: Basha ma kishte borxh mandatin, pasi më gënjeu!

Kandidati i Partisë Demokratike në listën e zgjedhjeve parlamentare të 2017-ës, në Qarkun e Beratit, Lefter Maliqi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, ka konfirmuar se do të marrë mandati i deputetit, pas aktit ekstrem...

Anesti Kondili: Ju tregoj sesi mund të shërohet mjekësia jonë!

Një nga mjekët më të njohur sa i përket kontributit të shëndetësisë shqiptare rrëfen për jetën e tij, rrugën e vështirë të mjekësisë së vendit tonë dhe përballjen e vështirë me emigrimin...  Intervistoi Ben Andoni  Një...

MANDATET/ Ish-anëtari i KQZ: Duhen vënë ndalesa ligjore!

Intervista/ Flet juristi i njohur, i cili mendon se Kodi Zgjedhor aktual nuk jep përgjigje shteruese për situatën aktuale, por jep disa propozime Nga Fernada Cenko Ish-anëtari i KQZ dhe ish-gjyqtari, Artan Laze ka komentuar zhvillimet...

Shkrimtarja Anilda Ibrahimi: Rruga drejt BE, s’është forma e protestës që kanë zgjedhur…

Nga Valeria Dedaj Shkruan në italisht, i ambienton romanet e saj në Shqipëri dhe sot konsiderohet, si zëri i diasporës. Bëhet fjalë për shkrimtaren e njohur Anilda Ibrahimi, e cila rikthehet në Shqipëri për të...

Ish- kreu i Kushtetueses, Abdiu: Parlamenti funksional edhe me më pak se 140 deputetë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Fehmi Abdiu, nuk sheh asnjë pengesë kushtetuese që Parlamenti të funksionojë me më pak se 140 deputetë të mandatuar. Sipas tij, funksionimi i Parlamentit kërkon shumicën e thjeshtë të numrit...