Kaos në Pogradec/ Qytetarët ankohen për plazhin publik dhe rrëmujën

Pogradeci njihet për natyrën e veçantë, mikpritjen dhe liqenin, por këtë vit duket se bregu liqenor u pushtua nga shezllonet dhe çadrat private duke...

Strakosha ndal Ronaldon, por jo Pjanic & Mandzukic

Juventus ka fituar edhe ndeshjen e dytë të sezonit. Skuadra e Max Allegri-t ka mposhtur pa shumë probleme Lazio-n me rezultatin 2-0. Me këtë fitore...

Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika

Nga Mero Baze/ Gjithçka ka nisur më 20 korrik 1963. Një shofer i parkut automobilistik të Korçës, ka trokitur në Degën e Punëve të Brendshme...

‘Ringjallet’ sërish lideri i ISIS, bën thirrje për të vazhduar luftën

Lideri i grupit ekstremist, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi u ka bërë thirrje mbështetësve të tij, në atë që pretendohet të jetë fjalimi i...

Ptuu farë e keqe! Po ju troket tek porta ajo që...

Nga Artan Hoxha* Korporata e miliarderëve, latifondistëve, ndërtuesve, pronarëve të hoteleve dhe vilave turistike etj, reagon se i është prekur dinjiteti, pse i janë hequr...

Metafora e pushtetit që mësohet në bregun e Jalit

Nga Ilir Yzeiri/ Në çdo gusht dhe tash këtu e disa vjet, Jali, plazhi më i bukur ose ndër më të bukurit e Shqipërisë dhe...

Ruçi: Ëmbëlsinë e besimit, ta përdorim si ushqim për një shoqëri...

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. “Shpresoj që kjo ditë e bekuar të sjelle dritë e...

VIDEO/ Gruas i vjedhin 75 mijë $, grabitësit e godasin me...

Ky është momenti tronditës kur grabitësit godasim me makinë një grua të cilës po i vidhnin paratë.  Në pamjet filmike do të shikoni se si gruaja lufton me gjithë forcën e saj kundër bandës...

Diell dhe rrebeshe shiu, ja si parashikohet moti për gjithë javën

Gjatë gjithë javës, moti vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të shpeshta gjatë pasditeve kur priten edhe shira të përkohshëm kryesisht në...

Berat, kthimi i emigrantëve shkakton kaos dhe radhë kilometrike në qytet

Kaos në trafik në qytetin e Beratit ku si pasojë dhjetëra raste urgjence janë detyruar të presin në rrugë për të shkuar në urgjencën...