Stresi/Pesë ushqimet që e lehtësojnë

Shpesh ndodh të jemi nën stres dhe të mos dimë si ta zgjedhim pa barna. Ushqimi mund të na ndihmojë. Disa ushqime janë të...

Ish Presidenti Nishani ndjek Ramën në tv për infrastrukturën: S’pranojmë më...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se qeveria do të bënte investime në infrastrukturë. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Nishani...

Tetë arsye për ta çuar fëmijën e vogël në plazh

Midis paketimit të qeseve me pelena për një shëtitje në plazh, marrjes së rërës absolutisht kudo me vete, dhe shqetësimit në lidhje me grindjet...

Drafti i ri i Kodit Penal, a mund të lirohen të...

Ditët e fundit në media po qarkullon një shqetësim lidhur me të dënuarit me burgim të përjetshëm, pasi shumë shpejt mund të lënë qelitë,...

“Piramida 28”, porta e emigrantëve të paligjshëm drejt Shqipërisë

Muajt e fundit Shqipëria është kthyer në një nga korridoret kryesore të kalimit të emigrantëve nga vendet e treta. Trendi në rritje i këtyre rasteve...

Rehabilitohet NSHRAK dhe sheshi çlodhës në rrugën “Sali Butka”

Një tjetër bllok banimi në zonën e njohur si ish-NSHRAK-u në Tiranë mori një pamje të re, ku veç rrugëve, trotuareve të reja dhe...

Këto janë ushqimet që luftojnë depresionin

Depresioni dhe ankthi mund të shkaktohen nga shumë faktor duke filluar nga gjenetika deri tek mënyra juaj e jetesës.Edhe pse nuk mundeni ta kuroni...

Xhaçka në Dibër: Po qeverisim për të gjithë, pa dallime politike!

Ftesa për t’u bërë pjesë e bashkëqeverisjes për Shqipërinë që duam dhe mirëkuptimi i reformave që forcojnë shtetin, ishte thirrja që ministrja e Mbrojtjes...

Paradoksi/ “Kosova në dokumentet evropiane është territor dhe jo si shtet”

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç në Banjalukë ka thënë se “nëse të gjithë thonë se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, kjo...

Dalja nga kriza, Greqia synon të tërheqë investitorët përmes kanabisit mjekësor

Investitorët në projektet e kanabisit mjekësor po përqendrohen në Greqi, ku një klimë e ngrohtë, me diell dhe legjislacion potencialisht të favorshëm mund të...