VOA/Gjyqtari amerikan vlerëson Vetting-un dhe Reformën në Drejtësi

Gjykatësit e vjetër në Shqipëri duken më pak të gatshëm për ndryshim, ndërsa të rinjtë e kuptojnë më shumë rëndësinë e një sistemi gjyqësor...

Intervista greke e Ramës, më e fortë nga tradita sahanlëpirëse e...

Nga Spartak Ngjela E lexova intervistën e kryeministrit shqiptar në televizionin grek Skay… Ishte më e fortë nga tradita sahanlëpirëse e politikës shqiptare; por s’mjafton; sepse: l. Kryeministri...

Zhduket për Shën Valentin, babai kërkon adoleshenten nga Durrësi

Një 17-vjeçare nga Durrësi është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Mësohet se N.H. 17 vjeçe, banuese në Durrës, është larguar ditën e...

Vidhet natën Katedralja e Korçës, hajdutët marrin paratë e arkës

Gjatë orëve të natës së djeshme katedralja në qendër të qytetit të Korçës është vjedhur. Persona të paidentifikuar kanë thyer derën e Katedrales dhe kanë...

Mourinho do të ketë 384 milionë për transferime

Jose Mourinho pritet që të jetë trajner i Manchester Unitedit nga edicioni i ardhshëm. Drejtuesit e Manchester Unitedit nuk e kanë pasur të vështirë të...

GJOBEVENIA/ Shantazh vajzës për të mos i publikuar fotot, prangoset 21...

Policia e Shtetit ka arrestuar një 21-vjeçar nga Mamurrsi për akuzën e gjobëvënies. Në prangat e policisë ka rënë Ylli Kaçi, i cili nëpermjet telefonit...

Fabregas: Conte, i duhuri për Chelsean

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas, thotë se trajneri Antonio Conte është trajneri i duhur që i duhet skuadrës së Chelseat pas formës së dobët...

Ankand/Një ilustrim i rrallë i “Tintin” shitet… plot 753.000 euro

Një ilustrim i rrallë i personazhit për fëmijë “Tintin” i nxjerrë nga albumi “Tintin en Amérique” (Tintin në Amerikë), u shit për 753 000...

Uashingtoni fillon “cyberwar” të paprecedentë kundër ISIS-it

SHBA-ja ka filluar një luftë kibernetike të paprecendentë kundër ISIS-it në Irak dhe Siri, për të goditur aktivitetin e militantëve islamikë në internet. “Objektivi kryesor...

Përfundimisht mësohet sa do të paguhet për “Rrugën e Kombit”

Janë dy shoqëri që kanë kërkuar të marrin me koncesion mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit. Ministria e Transportit mbylli aplikimet, ndërkohë që hapja dhe...