Shqipëri konsumatore, 100 bizneset më të mëdha, vetëm shërbime, tregti dhe...

Renditja e 100 kompanive më të mëdha dëshmon se ekonomia shqiptare ka një problem të madh strukturor. Ajo nuk prodhon, por dominohet nga bizneset...

FOTOT/ 29-vjeçarja humbet jetën duke zmadhuar të pasmet

Leah Cambridge 29 vjeç, vdiq gjatë operacionit me vlerë 3,000 paund, për zmadhimin e të pasmeve. Klinika ndërkohë mburret se klientët marrin “standartet e...

‘Tifozi i shquar i Juventusit, në stadium për Ronaldon’

Udhëtimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Torino për të ndjekur ‘live’ ndeshjen e Juventusit kundër Lazio-s është pasqyruar edhe nga mediat italiane. Ata...

FOTOT+ VIDEO/ Publikohen pamjet kur këngëtari i famshëm kap për fyti...

Disa ditë më parë mediat raportuan se Liam Gallagher ka dhunuar të dashurën e tij, Debbie Gwyther. Sipas raportimeve në media, rokeri anglez e...

Dhëndri i Erdogan: Sanksionet e SHBA-së mund të rrisin terrorizmin

Sanksionet tregtare të SHBA-së kundër Turqisë mund të destabilizojnë rajonin, të rrisin terrorizmin dhe të thellojnë krizën me refugjatë, tha ministri turk i Financave,...

Deputeti i PD/ Publikon foton kur emigroi me anije si fëmijë:...

Në një kohë kur kriza e emigrantëve është kthyer sërish në problemin kryesor të Bashkimit Europian, me Italinë që ka kërcënuar të bllokojë fondet...

Kaos në Pogradec/ Qytetarët ankohen për plazhin publik dhe rrëmujën

Pogradeci njihet për natyrën e veçantë, mikpritjen dhe liqenin, por këtë vit duket se bregu liqenor u pushtua nga shezllonet dhe çadrat private duke...

Strakosha ndal Ronaldon, por jo Pjanic & Mandzukic

Juventus ka fituar edhe ndeshjen e dytë të sezonit. Skuadra e Max Allegri-t ka mposhtur pa shumë probleme Lazio-n me rezultatin 2-0. Me këtë fitore...

Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika

Nga Mero Baze/ Gjithçka ka nisur më 20 korrik 1963. Një shofer i parkut automobilistik të Korçës, ka trokitur në Degën e Punëve të Brendshme...

‘Ringjallet’ sërish lideri i ISIS, bën thirrje për të vazhduar luftën

Lideri i grupit ekstremist, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi u ka bërë thirrje mbështetësve të tij, në atë që pretendohet të jetë fjalimi i...