SHBA afat 24 orë Bashës: Prano paketën “McAllister” ose zgjedhjet pa...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se po bëjnë gjithçka që opozita ta ketë të pamundur vendimin e bojkotit të zgjedhjeve. Për këtë, i dërguari...

Parada e përvitshme shqiptare në New York mban si temë arbëreshët

Në Manhatan të New Yorkut po zhvillohet “Parada Shqiptare”, një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë. Këtë vit, parada ka si temë arbëreshët...

Berisha nuk i ndahet Meçollarit: Certifikata e Meçollarit është prej NATO-s,...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mbrëmjen e sotme  një dokument ku tregon se Artur Meçollari, ka dokument për sigurinë nga NATO, por ky dokument...

Gramsh, 2016-ta gjen pa çati mbi kokë 5 anëtarët e familjes...

Viti i ri e ka gjetur familjen Pasha në fshatin Kabash të Gramshit në qiell të hapur. Kjo për shkak se shtëpia e tyre...

Vidhet epitafi kishtar 300-vjeçar dhe kryqi i Argjendit në Kishën e...

Një epitaf kishtar me vlera të papërsëritshme rreth 300-vjeçare, i qëndisur me fije ari dhe argjendi dhe Kryqi i Argjendit, janë vjedhur gjatë orëve...

Zbardhet marrëveshja/ Lind qeveria “Big Mc Alister”

Përmes një njoftimi për shtyp, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë shpërndarë në të njëjtën kohë marrëveshjen e arritur. Pakti politik i 18 Majit...

Policia e Kosovës, luftë me lypsarët nga Shqipëria

Tridhjetë raste të trafikimit me qenie njerëzore janë shënuar gjatë vitit që shkoi në Kosovë. Kurse, shumica e lypësve janë fëmijë që vinë nga...

Pas akuzave të Berishës, në Kosovë dalin në mbrojtje të Fred...

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ditë më parë akuzoi shtetasin amerikan Fred Abrahamsin, hulumtues në “Human Rights Watch”, si “agjent të UDB-së”. Ndaj kësaj...

Ahmeti: Bojkoti i LDK-së dhe PDK-së, për tokën e ambasadës shqiptare,...

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj bojkotimit që LDK dhe PDK i kanë bërë seancës së KK të Prishtinës, ku...

Paola Ferrari: Sinisa Mihajloviçi është idiot

Moderatorja e emisionit sportiv në Itali, “La Domenica Sportiva”, ka reaguar pas deklaratës së serbit, i cili kishte thënë që “gratë nuk duhet të...