Lulzim Basha ankohet: Edi Rama më mashtroi më 17 maj!

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka folir në studion e “360 gradë” me Artur Zhejin, per marrëveshjen e 17 majit me kryeministrin Rama. Denis Dyrnjaja:...

Kufijtë/ Të gjithë kundër Thaçit

Përfaqësues e ish-përfaqësues të shtetit kanë argumentuar të premten rreziqet që i kanosen Kosovës nga ideja për “korrigjim” të kufirit me Serbinë, të cilën...

Volejboll, mbyllen me humbje kualifikueset e Europianit

Mbyllet me humbje aventura e kombëtareve të volejbollit në fushatën kualifikuese të Europianit. Përfaqësuesja e meshkujve u mund me rezultatin 3 – 1 nga...

“Bularati”/ Bushati: Dy deputetë (Dule dhe Tavo) ende s’janë distancuar

Bushati tha se “Mesazhi im sot me ambasadoret e BE: ngjarja e Bularatit nuk i duhet dhene sfond etinik. Dy deputete te Kuvendit Shqiperise...

Mbretëresha Elizabeth në zi, ndahet prej qenit të saj (FOTO)

Mbretëresha Elizabeth është detyruar t’i thotë “lamtumirë” qenit të saj të preferuar Whisper, i fundit për nga raca corgi. Qeni i cili ishte 12...

Kosovari Erzen Shkololli arriti të fitojë çmimin “Evropiani i Vitit” ne...

Erzen Shkololli, artist dhe kurator nga Baleti i Kosovës dhe Grupi për Studime Ligjore dhe Politike, fitoi çmimin "Evropiani i Vitit", i cili u...

FOTO/ Eneda Tarifa shfaqet për herë të parë, pas lajmit për...

Vetëm pak ditë më parë ka qarkulluar lajmi se këngëtarja e njohur Eneda Tarifa është ndarë nga bashkëshorti i saj, Erjon Zaloshnja, me të...

Deputeti maroken i Holandës: Shqiptarë, rrini në shtëpi e hani gullash

Edhe pse nuk ka pranuar numër të madh refugjatësh, Holanda nuk i duron ata. Sidomos nëse vijnë nga shtete që nuk ikin nga lufta....

‘New York Times’: Rama nuk dha shpjegime për dorëheqjen e Xhafajt

“Ministri i Brendshëm i Shqipërisë ka dhënë dorëheqjen, nderkohe qe vendi ballkanik përpiqet të luftojë më mirë korrupsionin dhe trafikimin e drogës”. Keshtu e...

Negociatat në media/ Ben Blushi gati të marrë drejtimin e TopCh?!

TIRANE-Nje ditë me parë, Ben Blushi, kryetari i LIBRA ka njoftuar vendimin e rendesishem që ka marrë, duke hequr dorë nga drejtimi i partisë...