PROFIL/ Kush është Andi Toma, ish-drejtori që u arrestua mbrëmë dhe...

I hapen sërish telashe ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve të vitit 2008-2013 (në kohën kur qeveriste PD) Andi Toma. Andi Toma ka qenë një...

VIDEO skandaloze në Tiranë/ Çifti kryen marrëdhënie në hyrjen e pallatit

Pamjet filmike të një çifti të rriturish, të cilët kryejnë marrëdhënie seksuale në hyrje të një pallati janë denoncuar ditën e sotme. Në to duken...

Ndërron jetë deputeti i LSI, Gjovalin Kadeli

Deputeti i LSI, Gjovalin Kadeli, ka nderruar jete ne nje spital ne Itali ku ishte shtruar prej disa kohesh. Ai u dergua me urgjencë jashtë...

Ideja gjeniale e shqiptarëve në Itali për të fshehur drogën

Tre shtetas shqiptarë, shpërndarës droge janë arrestar nga Guardia di Finanza e Como-s. Mediat italiane shkruajnë se shqiptarëve, identiteti i të cilëve nuk bëhet...

Donald! Valoja drurin, se të paprekshmit po të shohin edhe në...

Nga Artan Hoxha Tashme duket qarte se Donald Lu eshte ambasadori amerikan qe ka bere me shume armiq ne kete vend se askush tjeter. Sepse si...

Pse ka frikë LSI nga ndërkombëtarët?

Nga Ardit Rada Që në krye të herës mazhoranca është përballur me një opozitë në radhët e saj sa i përket Reformës në Drejtësi, premtim...

Dibra, një lagje e Tironës sonë

Nga Edi Rama Ju e keni dëgjuar shumë përpara se ne të vinim këtu, që në këtë garë mund të ishim më pak. Në fakt,...

Rama: Negocioj vetëm për ofertën tonë; Basha: Qeveri teknike dhe votim...

Raundet e negociatave duket se kanë përfunduar mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Mbrëmjen e sotme kryeministri i vendit tha se do të ulej...

Kur lajmi i mirë duhet të jetë lajm!

  Shënime pas një fundjave si të tjerat... Darka zbret e butë mbi gjirin e Vlorës, teksa shetitorja e re e qytetit nis të shpalosë...

IDE BIZNESI/ Kultivimi i kërmijve, një minierë ari, shqiptarët ende nuk...

Ideja e të ngrënit kërmill mund të mos ju pëlqejë, por kur vjen për të bërë biznes me to, gjërat ndryshojnë. Në Shqipëri biznesi...