Shefi i NATO-s vizitë dyditore në Shkup, i paraprin vizitës së...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar një vizitë dyditore duke nisur nga e mërkura, në Maqedoni, ku do të ndalet për...

Brazil/ Digjet Muzeu Kombëtar me 20 milionë artikuj e 200 vite...

Muzeu Kombëtar i Brazilit në Rio de Janiero është përfshirë nga flakët. Ky institucion, me një trashëgimi rreth 200-vjeçare, u përfshi nga flakët gjatë...

Histori/Kodak dhe revolucioni i fotografisë

Më 4 shtator 1888, George Eastman, mori patentën për aparatin e tij fotografik, Kodak, i cili revolucionarizoi fotografinë. Aparati fotografik Kodak ishte si një...

Sllovenia në alarm/ Një grup i armatosur pretendon “mbrojtjen e rendit...

Presidenti slloven, Borut Pahor, ka shprehur shqetësimin e tij pasi në internet u shfaqën pamje të disa pjesëtarëve të maskuar të një grupi të...

Sekuestrohen 2.5 kg heroinë, armë e municione, tre persona në pranga

Policia ka finalizuar një superaksion në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi prej 2.5 kilogramësh heroinë, armë zjarri dhe municione. Tre persona...

Vidhet natën Katedralja e Korçës, hajdutët marrin paratë e arkës

Gjatë orëve të natës së djeshme katedralja në qendër të qytetit të Korçës është vjedhur. Persona të paidentifikuar kanë thyer derën e Katedrales dhe kanë...

Ministria: Pagesa në rrugën e Kombit nis më 17 shtator, nuk...

Në datën 17 shtator do të nisë pagesa për “Rrugën e Kombit”. Data është bërë me dije nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian...

Shqipëri konsumatore, 100 bizneset më të mëdha, vetëm shërbime, tregti dhe...

Renditja e 100 kompanive më të mëdha dëshmon se ekonomia shqiptare ka një problem të madh strukturor. Ajo nuk prodhon, por dominohet nga bizneset...

FOTOT/ 29-vjeçarja humbet jetën duke zmadhuar të pasmet

Leah Cambridge 29 vjeç, vdiq gjatë operacionit me vlerë 3,000 paund, për zmadhimin e të pasmeve. Klinika ndërkohë mburret se klientët marrin “standartet e...

‘Tifozi i shquar i Juventusit, në stadium për Ronaldon’

Udhëtimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Torino për të ndjekur ‘live’ ndeshjen e Juventusit kundër Lazio-s është pasqyruar edhe nga mediat italiane. Ata...