Vettingu i përjashtoi nga Drejtësia, çifti Gashi- Gina shohin në ëndërr...

Pothuajse të gjithë të përjashtuarit nga reforma e drejtësisë, janë të pakënaqur, sepse gjithkush brenda vetes ose ndihet i pafajshëm, ose ndihet viktimë e...

Teta Sofia dhe xhaxhi Stefani, komshinjtë “grekë” të fëmijërisë!

Nga Mira Kazhani/ Teta Sofia dhe Xhaxhi Stefani janë në kujtimet e fëmijërisë time si miqtë më simpatikë të prindërve. Sigurisht që në qytetin tim...

FOTOT/ ‘Me humbjen e Juves, ndalohet transmetimi i ndeshjeve të Champions’

Humbja e papritur e Juventusit në Champions, përveçse befasuese, është kthyer edhe në objekt humori. Faqet e humorit janë marrë veçanërisht me kryeministrin Edi Rama,...

‘Kacifas’, mesazhi i Janullatos: Kthjelloni shpirtrat, ndaloni zhurmën e papërgjegjshme

Në ditën kur do të varroset Kostandinos Kacifas, mediat në shtetin fqinj kanë publikuar mesazhin e kryepeshkopit Anastas, i cili bën thirrje që të...

“Referendumi” për Trump-in

Nga Eduard Zaloshnja Votimi për 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan krijon të vetmen mundësi për një përputhje të përafërt statistikore mes...

Mediat greke: Brenda 24 orëve, trupi i Kacifas i dorëzohet familjes

Brenda pak orësh, por jo më vonë se të mërkurën në mëngjes pritet të dorezohet për familjarët trupi i eksremistit grek Kostandino Kacifa, i...

Çuçi: Meta ka shkelur Kushtetutën me të dyja këmbët

Deputeti i Partisë Socialiste Bledar Çuçi, është i pari që ka folur publikisht nga rradhët e mazhorances për vendimin e presidenti Meta, për mosdekretimin...

Tirana kandidon për t’u zgjedhur “Kryeqyteti Europian i Kulturës 2024”, Veliaj:...

Në vitin 2024 Tirana mund të jetë Kryeqyteti Europian i Kulturës. Bashkia e Tiranës ka hedhur kandidaturën për të qenë ajo qendra e kulturës...

Kreu i ish- të përndjekurve: Fatkeqësi që Meta shkel Kushtetutën për...

Kryetari i ish të përndjekurve politik në Shkodër, Zenel Drangu ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti ilir Meta. Kryetari i ish të...

Ahmetaj raporton në Komision: Buxheti i vitit 2019 rritet me 5.9%

Gjatë prezantimit të  pr.ligjit për buxhetin e vitit 2019 në Komisionin e Ekonomisë, ministri i Financave dhe Ekonimisë Arben Ahmetaj tha se buxheti i...