ISIS-i kërcënon shqip: Bota do të digjet së shpejti

I kemi edhe në shqip, sikur të mos na mjaftojnë në gjuhët e huaja. Shteti Islamik përmes një postimi në faqen zyrtare “Halifati” lëshon thirrje...

Deputeti Florion Mima: Vlera e drogës shqiptare në tregun me pakicë...

Deputeti i PD, Florion Mima foli oret e fundit ne nje emision ekonomie te medias vizive për shifra dhe raporte zyrtare që lidhen me...

Blushi: Kush flet për zgjedhje të parakohshme kërkon të çojë PS-në...

Deputeti I PS-së Ben Blushi I ka komentuar zërat për zgjedhje të parakohshme si një përpjekje për të çuar PS-në në opozitë. “Këto zëra janë...

Tiranë/ I thyejnë xhamin e makinës dhe i vendosin një granatë

Policia e Tiranës ka nisur hetimet për vendosjen e një granate në makinën e një personi në zonën e Laprakës. Sipas një njoftimi paraprak të...

Përdorimi i qepës ndihmon nivelin e sheqerit në gjak

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa...

Ministri Bushati në një vizitë surprizë në Iran (Galeri foto)

Duket se akujt po shkrijnë mes dy vendeve tona. Kete e tregoi vizita e fundit e ministrit Bushati ne Iran qe eshte mbajtur larg...

Ilir Daja frymëzohet nga Juve-Napoli: Dua fitore, jo lojë të bukur

Derbi është një sfidë e rëndësishme, një ndeshje që duhet të konsiderohet si festë për kryeqytetin. Me këtë deklaratë të klubit të Tiranës ka...

Kosova: Do ketë misione të reja konsullore të përbashkëta me Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Tiranë ku po merr pjesë në Samitin e Diasporës, i...

Teodor Keko, 15 vjet më pas, mbetet i gjallë mes miqve

Nga Ben Andoni Vitet ikin kur shikon rritjen e një fëmije, por më shumë nga mungesat, që na lënë njerëzit e afert që nuk janë...

FOTOT/ Tension në Maqedoni, protestuesit mesazh ambasadorit amerikan!

Kjo është njëra nga porositë drejtuar ambasadorit amerikan në Shkup, Jess Baily gjatë protestave. Njëra nga protestueset mban një pankartë ku shkruan ”Baily nuk...